❮   mapa bitomatów w warszawie
Strona główna

Inflacja w Polsce a bitomaty w warszawie

Jeśli chcecie chronić swoje oszczędności przed szalejącą inflacją warto zacząć inwestować w kryptowaluty. Najlepszym wyborem zarówno dla początkujących jak i osób zaawansowanych jest wybór bitomatu.

Trudno zliczyć wszystkie korzyści korzystania z bankomatów kryptowalut, jednak przede wszystkim bitomaty w Warszawie są w pełni bezpieczną alternatywą innych metod kupna i sprzedaży kryptowalut takich jak BTC.

Czy inflacja i kryptowaluty są połączone?

Inflacja może spowodować ogromne problemy gospodarcze dla wielu branż,  a zwłaszcza inwestorów. W ostatnich latach inflacja znacznie wzrosła i stała się globalnym problemem. Pandemia COVID-19 spowodowała gwałtowny wzrost stopy inflacji, a konflikt zbrojny pomiędzy Rosją a Ukrainą stał się początkiem wzrostów cen energii i surowców. Istnieje wiele przyczyn inflacji, a waluty na całym świecie są na nią podatne.

Jednak związek między kryptowalutami a inflacją pozostaje spornym tematem. Wielu entuzjastów kryptowalut twierdzi, że waluty wirtualne są odporne na załamania rynku. W tym artykule przyjrzymy się jak inflacja wpływa na kryptowaluty.

Jak inflacja wpływa na gospodarkę?

Ogólnie rzecz biorąc, inflacja ma tendencję do dewaluacji waluty, ale nie zawsze tak się dzieje, co więcej proces ten jest bardziej skomplikowany niż myślimy. Inflacja to wzrost cen i ogólnych kosztów gospodarki. Możemy również zdefiniować inflację jako spadek siły nabywczej waluty. Występuje przez długi czas, choć istnieją pewne przyczyny przyspieszające inflację.

Czy inflacja jest pożądanym zjawiskiem?

Wielu ekonomistów zgadza się, że niewielka inflacja jest zdrowa. Stymuluje gospodarkę, utrzymując popyt i miejsca pracy na określonym i dobrym dla gospodarki poziomie. Jednak zbyt duża inflacja oznacza katastrofę. Ten niemożliwy do opanowania wzrost cen to hiperinflacja. Najczęściej występuje kiedy zbyt dużo pieniędzy wchodzi do systemu i traci na wartości. Ostatnio największą hiperinflację odnotowały takie kraje jak Turcja czy Wenezuela. Jednocześnie wielu ekonomistów mówi o katastroficznych prognozach dla Polski, gdzie inflacja może dojść nawet do 20%.

Gdzie znaleźć bitomaty 24/7 w Warszawie?

Jeśli chcecie chronić swoje oszczędności przed szalejącą inflacją warto zacząć inwestować w kryptowaluty. Najlepszym wyborem zarówno dla początkujących jak i osób zaawansowanych jest wybór bitomatu. Trudno zliczyć wszystkie korzyści korzystania z bankomatów kryptowalut, jednak przede wszystkim bitomaty w Warszawie są w pełni bezpieczną alternatywą innych metod kupna i sprzedaży kryptowalut takich jak BTC. Specjalnie dla was przygotowaliśmy listę bitomatów w Warszawie, które są czynne całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Lista urządzeń czynnych 24/7:

1. Bitomat Warszawa na ulicy Płockiej 39

W Warszawie są cztery bankomaty kryptowalut które są czynne 24/7 również w niedziele niehandlowe.  Jeden z nich znajduję się na ulicy Płockiej 39. Kryptowaluty, które obsługuje ten bitomat to: BTC, ETH, LTC oraz USDT. Dowiedz się więcej na stronie Bitomat Warszawa - Płocka.

Widok wewnątrz bitomatu Bitcoin w Warszawie.
Bitomat na Płockiej w Warszawie

2. Bitomat na ulicy Marszałkowskiej

Jeżeli mieszkasz nieopodal warszawskiego śródmieścia, ten nowoczesny bankomat kryptowalut, będzie na wyciągnięcie twojej ręki. Oprócz świetnej lokalizacji ten bitomat posiada również dogodne godziny otwarcia. Bankomat kryptowalut na ulicy Marszałkowskiej jest czynny całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Szczegółowy adres tego urządzenia to przejście podziemne pod ulicą Marszałkowską na wysokości ul. Złotej Lok. nr 9. Jeżeli miałbyś problem z dotarciem na miejsce wyślij adres lokalizacji na telefon lub skontaktuj się z działem support +48 728 008 004. Dowiedz się więcej o tym bitomacie w Warszawie na Marszałkowskiej na jego podstronie tutaj.

Bitomat na Marszałkowskiej

3. Bitomat Europlex na ulicy Puławskiej 17

Jeżeli mieszkasz w pobliżu, pracujesz lub uczęszczasz do Europlexu, ten bitomat będzie idealny dla ciebie. Jak już wcześniej wspominaliśmy bitomat, to urządzenie służące do zakupu i sprzedaży kryptowalut. Jeśli nie jesteś z Warszawy, a chciałbyś skorzystać z bankomatu kryptowalut na ulicy Puławskiej, możesz skorzystać z nawigacji Europlex, Puławska 17, 02-515 Warszawa i dzięki umieszczonym wizytówkom Google bez problemu znajdziesz to miejsce. Ten bitomat jest również dostępny 24h 7 dni w tygodniu, również w niedziele niehandlowe.

4. Bitomat na Alei Niepodległości 208

Ten bankomat kryptowalut znajduję się w podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej przy Alei Niepodległości. Wejście do podziemnego pawilonu jest przy "ADENT - Stomatolog Warszawa". Jeżeli wystąpił z urządzeniem lub nie możesz go znaleźć, skontaktuj się z działem support  +48 728 008 004.   Wiecej dowiesz się tutaj: Bitomat w warszawie na Niepodległości.

Przyczyny powstawania inflacji

Główną przyczyną powstawania inflacji to m.in. dewaluacja - legalna i celowa redukcja waluty przez rząd. Ma to zwykle na celu zmniejszenie kosztów eksportu i deficytów handlowych. Kolejna to pożyczki poprzez obligacje rządowe - metoda tworzenia nowych pieniędzy, które mają trafić na rynek. W tym przypadku rząd pożycza obligacje, to tymczasowo zwiększa siłę nabywczą, ale może również doprowadzić do hiperinflacji.

Czy może dojść do inflacji kryptowalut?

Eksperci nie są zgodni co do tego, jak odporna jest kryptowaluta na inflację. Niektórzy eksperci od kryptowalut twierdzą, że rządy nie mogą wpływać na łańcuchy bloków kryptograficznych. Dlatego nie mogą rozpowszechniać zbyt dużo krypto i dewaluować ich. Jeśli inflacja w kraju wystąpi, nie będzie to miało bezpośredniego wpływu na aktywa kryptograficzne. Ponieważ krypto jest nową koncepcją, nie ma zbyt wielu danych potwierdzających, że może nastąpić inflacja kryptowalut. Dodatkowo waluty wirtualne są zdecentralizowane co oznacza, że żaden rząd ani przedsiębiorca nie ma nad nimi mocy sprawczej.

Inflacja jest korzystna dla bitomatów w Warszawie?

Niektórzy eksperci twierdzą, że inflacja jest korzystna dla przestrzeni aktywów cyfrowych. Ponieważ waluta tradycyjna traci na wartości, wiele osób inwestuje w kryptowaluty, aby przechowywać wartość. Większy popyt i więcej inwestycji w kryptowalutę zwiększa jej wartość. Inwestorzy świadomie szukają alternatyw a im bardziej ich potrzebują tym popyt na rynku walut wirtualnych wzrasta.

Jaka jest prowizja w bitomatach Warszawa?

Wszystkie wyżej wymienione bitomaty oferują bardzo ciekawe promocje nawet do 2% taniej niż na giełdzie. Jeżeli chciałbyś być na bieżąco z informacjami dołącz do grupy na telegramie - t.me/shitcoinsclub, gdzie możesz porozmawiać z innymi członkami kryptospołeczności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji na temat aktualnej prowizji wejdź na stronę shitcoins.club, gdzie podane są wszystkie informacje na temat bieżącej prowizji.

Dlaczego waluty wirtualne nie tracą na wartości podczas inflacji?

Historycznie kryptowaluta wykazuje ekstremalną zmienność. Inwestorzy klasyfikują krypto jako towar do handlu (jak złoto) lub papier wartościowy do inwestowania (jak akcje). Oba te rozwiązania są wrażliwe na presję inflacyjną. Należy pamiętać, że nie wszystkie kryptowaluty są takie same. Niektóre łańcuchy bloków kryptograficznych działają inaczej niż inne. Kryptowaluty mogą mieć następujące trzy cechy:

  • Deflacyjny

Podaż kryptowalut będzie się z czasem zmniejszać. Przy mniejszej podaży wartość krypto powinna wzrosnąć (lub pozostać stabilna). Bitcoin korzysta z tego systemu. Blockchain zmniejsza o połowę podaż nowego bitcoina mniej więcej co cztery lata w wydarzeniu zwanym „halvingiem”. Nagroda blokowa bitcoina również maleje z czasem. Ten system działał dobrze, ponieważ bitcoin przez lata rósł w cenie.

  • Dynamiczny

W takim przypadku blockchain niszczy stare krypto i bije nowe monety lub tokeny w oparciu o określone warunki. Może się to zdarzyć w przypadku stablecoinów, które są powiązane z wartością waluty fiducjarnej np. TerraUSD. Gdyby spadła wartość USD, obniżyłaby się również wartość TerraUSD.

  • Nieskończony

Kiedy nie ma limitu podaży kryptowaluty, jest on nieskończony! Popularnym przykładem jest Ethereum. Deweloperzy wykorzystują blockchain Ethereum do budowania nowych projektów, takich jak NFT, które zapewniają stały popyt. Ponieważ służy tak wielu celom, nie ma potrzeby nakładania limitu na jego podaż.

Dostępne kryptowaluty - Bitomaty Warszawa

Lista wszystkich dostępnych krypto w bitomatach w Warszawie:

1. BTC

2. ETH

3. LTC

4. USDT

Jak działają bitomaty w Warszawie?

Działanie bitomatu jest niezwykle intuicyjne, specjalnie dobrany program i interfejs tylko ułatwia użytkownikowi wykonanie pierwszej transakcji. Cały proces sprzedaży kryptowlauty polega na zeskanowaniu kodu QR z adresem lub zeskanowanie adresu z ekranu, przesłaniu kryptowaluty na podany adres, potwierdzeniu transakcji i wypłacie gotówki. Proces zakupu kryptowaluty różni się nieznacznie wystarczy wpłacić gotówkę, zeskanować kod QR lub podać swój adres, wybrać fee transakcji oraz ją potwierdzić, na końcu kryptowaluta trafia na portfel użytkownika. Bankomaty kryptowalut shitcoins.club umożliwiają zakup i sprzedaż np. bitcoina (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC) czy DASH. Jest to nie tylko szybki, ale i bezpieczny sposób przesyłu kryptowaluty i środków nawet do innego kraju. Jeżeli miałbyś problem z obsługą urządzenia obejrzyj film instruktażowy.

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Interesuje się bezpieczeństwem w sieci. Wierzy, że płatności Bitcoin i to droga do wolności, o ile będziemy uważać na oszustów w pierwszych fazach jej rozwoju.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa