❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

Jak postawić własny bitomat Bitcoin – na przykładzie sukcesu TheCoinBros

W dzisiejszym artykule, TheCoinBros opowie o wszystkim, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz rozpocząć własną działalność w zakresie bankomatów Bitcoin. Omawia zasady AML i KYC, tworzenie zespołu prawnego, jakich maszyn używać, bankowości, idealnych lokalizacji i wiele więcej. Dowiesz się jak postawić własne bitomaty.


TheCoinBros wystartowało w 2019 roku. Corey, właściciel, Chciał robić wszystko zgodnie ze swoją indywidualną wizją, więc kupił domenę thecoinbros.com i zarejestrował spółkę w 2017 roku. Trzymał domenę przez 2 lata, podczas gdy skrupulatnie planował swoją strategię. 

Na samym początku w 2019 roku mieli tylko 4 maszyny, ale w ciągu kilku miesięcy, liczba ta szybko wzrosła do 15. Teraz mają blisko 60 maszyn z planami ciągłej rozbudowy. Jak mówi Corey, biznes Bitcoin ATM jest wyjątkowy i posiadanie 2 maszyn to jedno, ale zupełnie inna zabawa zaczyna się, kiedy zwiększasz skalę. Podzieli się więc dziś z nami kilkoma radami nt. jak postawić własny bitomat i jak zacząć biznes bitomatowy tak, aby się “nie przejechać”.

Drugi model bitomatu theCoinBros.

Przestrzeganie KYC i AML w bitomatach

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, rozpoczynając własną działalność w zakresie bitomatów Bitcoin, jest zapewnienie zgodności z obowiązującym w różnych krajach prawem. Potrzebujesz solidnej i profesjonalnej polityki AML KYC oraz specjalisty ds. zgodności, który wie, co robi. 

Następnie musisz zarejestrować się w FinCEN jako firma świadcząca usługi finansowe. Jeśli nie zrobisz tych rzeczy, będziesz w trudnej sytuacji, twierdzi Corey. Istnieją przykłady osób, które nie były zarejestrowane, a teraz odsiadują karę więzienia za pranie brudnych pieniędzy. 

Dlatego zdecydowanie zaleca przestrzeganie wszystkich zasad i przepisów.

Oprócz dobrego specjalisty ds. zgodności będziesz potrzebować silnej reprezentacji prawnej. Więc upewnij się, że znajdziesz również dobrych prawników.

Maszyny, lokalizacje i inne wydatki związane z automatami do btc

Jeśli chodzi o maszyny, Corey zapewnia nas, że nie można się pomylić z General Bytes. Miał doświadczenie z innymi producentami, ale jeśli chodzi o funkcjonalność, nikt nie może nic zrobić. Jeśli weźmiesz pod uwagę cenę, oprogramowanie i obsługę klienta, nie znajdziesz nikogo lepszego od nich.

Po zdobyciu maszyn musisz oczywiście rozmieścić je w dobrych lokalizacjach, co generuje spore koszty z tym związane. Przede wszystkim trzeba zapłacić właścicielowi sklepu czynsz, po czym trzeba zainwestować w marketing. Najważniejszą rzeczą jest tutaj lista maszyn na stronach takich jak bitomaty-warszawa.pl

Płynność gotówki (i krypto) nie jest łatwa do utrzymania w biznesie związanym z bitomatami Bitcoin, a jednocześnie jest jedną z najważniejszych rzeczy, o które trzeba zadbać. Aby upewnić się, że Twoje maszyny zawsze mają wystarczającą ilość kryptowalut do handlu (i gotówki do wypłat). Bitcoin nie jest darmowy i nie jest łatwy do zdobycia, zwłaszcza w dużych ilościach. Musisz więc albo połączyć się z biurem handlowym lub giełdą. Istnieje wiele więcej sposób, ale najważniejsze jest, aby nigdy nie zabrakło Ci Bitcoina, ponieważ jeśli chodzi o gotówkę - przynajmniej część braków w gotówce możesz "załatać" tą gotówką, która została wpłacona do urządzeń.

Obsługa klienta to kolejna rzecz, którą zdecydowanie musisz ustalić. Zwłaszcza mając na uwadze, że wiele osób wciąż nie jest właściwie zapoznanych z pojęciem bankomatów Bitcoin. Dobra obsługa klienta może naprawdę zmotywować tych ludzi do korzystania z twoich maszyn. Corey mówi, że sam zajmuje się obsługą klienta, ale zdecydowanie odradza to, mówiąc, że chce zatrudnić przedstawiciela obsługi klienta, który się tym zajmie.

Ostatnie, ale nie mniej ważne, jest to, że musisz zorganizować odbiór opancerzonego samochodu i zarejestrowanego przewoźnika, ponieważ banki nie chcą, abyś osobiście dotykał pieniędzy.

Bankowość a bitomaty

Jeśli chcesz wejść do biznesu Bitcoin ATM, musisz zrozumieć, że banki niechętnie współpracują z firmami kryptograficznymi. Może nawet bardziej niechętnie, niż w przypadku biznesów związanych z marihuaną.

Nie wszyscy są gotowi podjąć ryzyko. Większość banków sugeruje, aby odezwać się dopiero, gdy miesięczny wolumen transakcji dojdzie do miliona. A to jest paradoksem. Jak osiągnąć taki pułap bez konta bankowego? 

Ale nie wszystkie banki są wrogami, mówi Corey. Kiedy natkniesz się na bank, który rzeczywiście chce z tobą współpracować, powinieneś zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby utrzymać z nim dobre relacje.

TheCoinBros współpracują z Bankline. Jest to usługa, która pomaga wszystko zorganizować, a następnie przedstawić Cię jednemu z partnerów bankowych. Corey wypowiada się o nich z dużym szacunkiem, twierdząc, że zrobią naprawdę wszystko, aby uniknąć “zgrzytów”.

Biznes związany Bitcoin ATM wymaga bardzo specyficznego konta, a oni są w stanie je zorganizować, co czyni ich usługi jeszcze bardziej wartościowymi.

Pierwszy model bitomatu Coinbros.

Rozwijanie biznesu bitomatów BTC

Rozwijanie może przebiegać na dwa sposoby. 

Pierwszy jest taki, że inwestujesz w maszyny po kolei. Innymi słowy, kiedy maszyna się spłaci i zarobisz na niej, idziesz i kupujesz następną. 

Drugi sposób polega na tym, że współpracujesz z inwestorem, i od razu dodajesz więcej maszyn. Corey nie pracuje z inwestorami, ponieważ nie lubi dzielić zysków, a także lubi mieć wszystko w swoich rękach.

Tak więc, tak naprawdę jest to tylko kwestia tego, ile pieniędzy chcesz zainwestować w maszyny, które są naprawdę drogie. Kolejną rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest wcześniejsze znalezienie dobrych lokalizacji, aby móc uruchomić maszyny, gdy tylko je zdobędziesz.

Podsumowanie kwestii bitomatów

Ostatnia rada, którą podzielił się Corey, jest taka, że ​​jeśli myślisz o wejściu do biznesu Crypto ATM, musisz mieć dużo odwagi i przyzwyczaić się do odrzucenia. Musisz zamienić odmowę w motywację, ponieważ ten biznes jest bardzo wyjątkowy i trudny. Gdy nabierzesz odwagi, możesz zacząć pracować przede wszystkim nad compliance i bankowością. A później znalezienie najbardziej odpowiedniego producenta i lokalizacji dla Twoich maszyn.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa