❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

ile potrzeba potwierdzeń w bitomatach i dlaczego?

Jeden z operatorów bitomatów, Shitcoins.club, właśnie doświadczył ataku typu double spend. Atak został bezproblemowo odparty ze względu na dodatkowe zabezpieczenie w postaci 6 potwierdzeń na Bitcoin w bitomatach.

#SUKCES 🙌🏆🥇🎯💯

6 potwierdzeń nie jest już potrzebne do (obecnie nieopłacalnych) ataków 51%, natomiast chroni inwestorów przed double spend oraz chroni przed forkiem na poziomie bloków (i nie mówimy o forku kryptowalut, np. Bitcoin do Bitcoin Cash), a o codziennych forkach na poziomie blockchain.

Dlaczego 6 potwierdzeń, a nie 3? Bezpieczeństwo transakcji w bitomatach

Dlaczego operator bitomatów jest przeciwny redukcji potwierdzeń z 6 na 3 na Bitcoin? To dlatego, że 6 potwierdzeń zapewnia że ewentualny fork nie dotknie transakcji. 3 potwierdzenia otwierają furtkę do utraty środków.

Nie chodzi tyle o atak 51%, a o uniknięcie utraty przez Ciebie pieniędzy w wyniku forka. Mówimy tu o forku na poziomie bloków, który ma miejsce codziennie. Nie forku na poziomie kryptowalut, np. Bitcoin do Bitcoin Cash.

Dlatego, że redukcja potwierdzeń na 3 otwiera furtkę forkom, w wyniku których możesz stracić swoje pieniądze.

Omówmy to dokładniej:

Nody komunikują się ze sobą na zasadzie "większość ma zawsze rację".

W blockchain, czasem dany nod jest odłączony od innych z powodu na który nie mamy wpływu. W blockchain czasem jest też tak, że nowe bloki wpadają co 2-3 minuty.

Powiedzmy więc, że ma miejsce taka sytuacja: Nod jest na chwilę odłączony od innych, a nowe bloki wpadają co 2 minuty. My dostajemy informację że przychodzą środki…

Co się dzieje?

Po 3-4 blokach dochodzi wreszcie do synchronizacji z odłączonym wcześniej nodem i okazuje się, że… Twojej transakcji już nie ma!

W skrócie, 6 potwierdzeń zapewnia że ewentualny fork ominie transakcje, co przekłada się na bezpieczeństwo środków.

Operatorzy i giełdy z 1 potwierdzeniem na BTC grają w niebezpieczną grę

Każdy operator lub giełda, który redukuje liczbę potwierdzeń na 3, powoduje u części swoich użytkowników utratę pieniędzy właśnie w ten sposób. Jako że działają na światową skalę, głosy pojedynczych klientów, którzy stracili swoje pieniądze jest zbyt cichy.

Gigantom opłaca się oferować szybsze transakcje kosztem kilku tragedii - kilku straconych oszczędności życia. Operator bitomatów w Warszawie, twierdzi:

Jednak dla nas, każda taka sytuacja w której użytkownik nie otrzymuje środków jest niedopuszczalna, ponieważ w przeciwieństwie do gigantów - giełd i operatorów bitomatów z 1000+ lokacji, utrzymujemy kontakt z naszymi klientami, rozmawiamy z nimi na co dzień, rozwiązujemy problemy. Te problemy często wychodzą poza zakres naszych obowiązków, jak chociażby przyspieszanie transakcji, które utknęły w sieci z powodu nisko ustawionego fee dla górników.
Realizujemy zwroty w bardzo nietypowych sytuacjach, kiedy inni operatorzy na świecie tego nie robią. Niedopuszczalnym jest, aby kiedykolwiek użytkownik napisał do nas do działu Support twierdząc, że zniknęły jego środki, a my nic nie będziemy mogli zrobić, ponieważ stracił je w wyniku problemu na poziomie blockchain. Jest to matematycznie pewne, że w ciągu 3-7 miesięcy od obniżenia ilości potwierdzeń do 3, taka sytuacja będzie miała miejsce, dlatego decydujemy się zostawić liczbę potwierdzeń na 6.

#security #success #cyberbezpieczenstwo

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa