❮   blog
Strona główna

Nowoczesne bitomaty pojawią się w MediaMarkt

Gigant elektroniki po raz kolejny udowodnił, że nie jest supermarketem dla idiotów. Firma rozpoczęła pierwszy etap szeroko zakrojonego projektu instalacji bitomatów w swoich sklepach.

Już niedługo miłośnicy kryptowalut w Austrii będą mogli sprzedawać i kupować coiny w 12 nowych miejscach. Dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu i o bitomatach, które działają w Polsce.

MediaMarkt - firma, która inwestuje w kryptowaluty

MediaMarkt to prawdziwy gigant na rynku elektroniki. Swoją działalnością obejmuje nie tylko Polskę, ale również całą Europę. Sieć może poszczycić się sklepami rozsianymi w różnych miastach Niemiec, Austrii Szwajcarii, Włoch, Belgii oraz Holandii. Na tym ekspansywność marki się nie kończy. Od kilku lat MediaMarkt nieustannie inwestuje w nowe technologie, w tym kryptowaluty. 

Już cztery lata temu MediaMarkt rozpoczęło w Hiszpanii kampanię sprzedaży Bitnovo - vouchera, który pozwala na błyskawiczny zakup bitcoina. Broszura informująca o nowym asortymencie została wydana z okazji black friday 2018 i dostarczona do każdego domu w Hiszpanii. W ten sposób wszyscy na Półwyspie Iberyjskim mogli usłyszeń o kryptowalutach.

Teraz MediaMarkt planuje kolejną dużą akcję. W 12 firmowych sklepach, rozsianych po całej Austrii, pojawią się nowoczesne bitomaty. To wynik inwestycji, które gigant elektroniki poczynił w kierunku bitcoina i altcoinów, jak również pozytywna reakcja rządu. Władze Austrii jako jedne z pierwszych w Europie zaakceptowały ATM-y do bitcoina.

Obrazek
Bitomaty zawitają w nowych lokacjach

Bitomaty pojawią się w sieci Media Markt

Klienci MediaMarkt w Austrii będą mogli korzystać z nowych bitomatów już wkrótce. Firma podpisała umowę z operatorem bankomatów do bitcoina, marką Kurant. To spółka, które obsługuje ponad 200 urządzeń w Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Grecji. 

Dyrektor zarządzający Kurant Stefan Girll uważa, że instalacja maszyn w sklepach MediaMarkt przyciągnie kolejnych klientów. Ponadto, możliwość szybkiego zakupu i sprzedaży bitcoina zwiększy świadomość społeczeństwa co do funkcjonowania systemu blockchain. Pokaże też, że posługiwanie się bitcoinem i altcoinami do płatności jest w pełni legalne.

Obrazek
Strona MediaMarkt, na której niedługo powinny pojawić się bitomaty

Jak powiedział dyrektor Kurant ds. marketingu i sprzedaży w Europie, Thomas Sperneder, nowoczesne bankomaty to kolejny ukłon w stronę klientów:

„Bankomaty bitcoin zostały zainstalowane w sklepach MediaMarkt w całym kraju. Obecnie są dostępne w dwunastu marketach i pozwalają na prosty oraz bezpieczny zakup kryptowalut.”

Zgodnie z oświadczeniami firm MediaMarkt i Kurant, bitomaty w sklepach z elektroniką otworzą klientom detalicznym drogę do aktywnego wykorzystania walut cyfrowych. 

Bitomaty Media Markt - lokalizacje

Możesz w łatwy sposób znaleźć najbliższy bitomat w MediaMarkt za pomocą interaktywnej mapy Coinatmradar.org, a niedługo prawdopodobnie również na Mapie Bitomatów w Polsce. Informacje na nich są na bieżąco aktualizowane i pozwalają dostrzec, że sieć bankomatów dla kryptowalut szybko się rozrasta.

Obrazek
Mapa Bitomatów Kurant

Bitomaty Kurant, które pojawią się w MediaMarkt, zapewnią pełną funkcjonalność użytkownikom. Pozwolą na transakcję w BTC, LTC, BCH, ETH, XRP, Dash i Dogecoin. Oprócz wspomnianych 12 urządzeń, na terenie Austrii funkcjonuje już 139 ATM-ów do kryptowalut.

Nowoczesne bitomaty są dostępne w Polsce

Bitomaty od dawna funkcjonują w Polsce, zapewniając klientom szybkie i bezpieczne transakcje w bitcoinach oraz altcoinach. Rozwój systemu jest możliwy dzięki operatorowi Shitcoins.club, który obsługuje wiele urządzeń w różnych częściach Europy.

Polskie bitomaty pozwalają kupić coiny w kilkanaście sekund i przesłać je na swój portfel cyfrowy. Klienci bardzo często korzystają z urządzeń, żeby sprzedać krypto za gotówkę. Obecnie ATM serwisowane przez Shitcoins.club wypłacają środki w PLN. Testowano nawet ich możliwości pomagania uchodźcom z Ukrainy, którzy zostali bez środków do życia, i zdały ten egzamin. Dowiedz się więcej o tym z newsa o tym jak CNBC przesłało bitcoin za pomocą polskich bitomatów uchodźcom.

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z bitomatu, spróbuj. Wystarczy, że masz zainstalowany i skonfigurowany portfel cyfrowy na swoim smartfonie. Cała transakcja trwa chwilę i bardzo łatwo ją przeprowadzić. Mamy nadzieję, że - podobnie jak klienci MediaMarkt w Austrii - docenisz możliwości, jakie dają nowoczesne bitomaty. Dowiedz się więcej jak używać bitomatów z szybkiego artykułu Jak używać bitomatów bitcoin w Polsce.

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Interesuje się bezpieczeństwem w sieci. Wierzy, że bitomaty ostatecznie pojawią się na każdym rogu.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa