❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

co to jest bitomat bitcoin i jak działa

Słyszałeś o Bitcoin, ale nie wiesz, jak działa bitomat BTC? A może w ogóle nie słyszałeś o bankomacie Bitcoin. Cóż, ten artykuł jest dla Ciebie.

Przeprowadzimy Cię przez to, czym jest bankomat Bitcoin i pomożemy zrozumieć, jak skutecznie nim zarządzać i korzystać z jego zalet. Po przeczytaniu tego będziesz mógł z łatwością dokonywać transakcji BTC za pomocą Bitcoin bankomatu.

Co to jest bankomat Bitcoin?

Bankomaty Bitcoin to automatyczne bankomaty, które umożliwiają przeprowadzanie transakcji w Bitcoin.

Będąc wiodącą kryptowalutą, nie dziwi fakt, że Bitcoin miałby własny system bankomatów; w końcu jest to waluta cyfrowa. Wraz z rosnącą akceptacją i integracją ze społeczeństwem, możliwość korzystania z bankomatu Bitcoin będzie dla Ciebie korzystna.

BTM w kształcie znaku Bitcoin w ciemnościach
BTM w kształcie znaku Bitcoin

Oto przydatny fakt. Bankomaty Bitcoin są również znane jako BTM. W tym małym kiosku krypto możesz kupować Bitcoiny za pomocą gotówki lub karty debetowej. Możesz również użyć BTM do sprzedaży Bitcoinów za gotówkę. Chociaż BTM działa jak tradycyjne bankomaty, nie są one tym samym.

Bitomaty BTC posiadają dostęp do Internetu, który umożliwia kupowanie/sprzedawanie bitcoinów za pomocą gotówki lub kart debetowych.

Zamiast łączenia się z bankiem, dostęp do Internetu umożliwia BTM połączenie klienta bezpośrednio z giełdą lub portfelem. Służy to jako wygodny sposób na osobisty zakup Bitcoinów. BTM można znaleźć głównie w sklepach, restauracjach i na lotniskach na wschodnim wybrzeżu Australii, Singapurze, Warszawie, ogólnie w Polsce, w Hiszpanii i we Włoszech, Belgii, Stanach Zjednoczonych.

Chociaż na całym świecie jest około 7000 automatów, jest to niewielka liczba w porównaniu z liczbą istniejących tradycyjnych bankomatów. Jednak z czasem liczba ta będzie rosnąć, ponieważ zalety tych maszyn będą coraz bardziej znane.

Jak więc działają bankomaty Bitcoin?

Jest to dwukierunkowy proces kupna lub sprzedaży podczas korzystania z automatu do bitcoin. Waluta fiat jest potrzebna do skorzystania z urządzeń. Możesz wymienić tradycyjną walutę na BTC, wykonując kilka prostych kroków.

Jak używać BTM do kupowania BTC

Na rynku dostępne są różne rodzaje BTM. Bankomaty Bitcoin można znaleźć w Perth, Sydney, Brisbane, Adelaide i Melbourne, a przede wszystkim w… Warszawie. W stolicy Polski jest wiele różnych bitomatów, a ich godziny otwarcia możesz porównać na stronie Bitomaty w Centrum Warszawy.

Jednak wszystkie mają ten sam ogólny proces obsługi transakcji Bitcoin. Kroki związane z kupowaniem Bitcoina za pomocą BTM obejmują:

 1. W interfejsie BTM kliknij „Kup Bitcoin”.
 2. Korzystając z BTM, zeskanuj kod QR swojego adresu portfela Bitcoin.
 3. W zależności od BTM może być konieczne podanie niektórych danych identyfikacyjnych.
 4. Wprowadź ilość bitcoinów, które chcesz kupić.
 5. Włóż gotówkę do BTM.
 6. Poczekaj chwilę, aż BTM przetworzy transakcję.
 7. Kliknij „Zakończ”.
 8. Odbierz wydrukowany paragon.

Po transakcji sprawdź swój portfel Bitcoin. Kroki mogą się różnić w zależności od używanej maszyny Bitcoins. Postępuj jednak zgodnie z instrukcjami, a wszystko pójdzie OK. Napisz do działu wsparcia, jeśli doświadczysz problemów.

Bitomat w galerii handlowej w Rumunii
Bitomat krypto w galerii handlowej w Rumunii.

Jak używać BTM do sprzedaży bitcoin

Aby sprzedawać bitcoiny za pomocą BTM, wykonaj następujące kroki:

 1. W interfejsie BTM kliknij „Wypłać gotówkę”.
 2. Wybierz Bitcoin.
 3. Wprowadź ilość bitcoinów, które chcesz sprzedać.
 4. Przenieś Bitcoiny z portfela Bitcoin na podany kod QR adresu.
 5. Poczekaj chwilę na przetworzenie transakcji.
 6. Wypłać gotówkę.

Powody, dla których warto korzystać z bankomatu Bitcoin

Istnieją cztery główne powody, dla których powinieneś używać bankomatu Bitcoin zamiast innych metody transakcji. Powody te obejmują wygodę, prywatność, bezpieczeństwo i zaufanie. Podobnie jak wszystkie formy transakcji pieniężnych, te cztery powody są kluczem do sukcesu platformy. Usuń jeden z nich, a użytkownicy zaczną tracić zaufanie.

Przyjrzyjmy się bliżej czterem powodom korzystania z bankomatów stworzonych specjalnie dla Bitcoina.

Wygoda w bitomacie

Dzięki BTM możesz sprzedać lub kupić Bitcoin w ciągu kilku sekund. Niektóre BTMy pozwalają na założenie konta na miejscu. Wszystko czego potrzebujesz to portfel Bitcoin, aby przeprowadzać transakcje za pomocą BTM. W porównaniu do giełd kryptowalut, których przetworzenie jednej transakcji może zająć nawet tygodnie, BTM są znacznie szybsze. Nawet jeśli nie masz portfela kryptowalutowego, w przypadku niektórych BTM-ów możesz go utworzyć na miejscu, używając wyłącznie swojego smartfona. Używając tylko kodu QR lub adresu publicznego portfela, transakcje mogą być łatwe.

Bitomat w małym, ceglanym budynku.
Niektóre bitomaty, jak ten w Toruniu, znajdują się w małym budynku.

 

Prywatność w bitomacie

BTMs pozwala anonimowo kupować i sprzedawać Bitcoiny. Transakcje z wykorzystaniem BTM nie wymagają KYC ani AML. KYC oznacza „Poznaj swojego klienta”, co odnosi się do zestawu wytycznych, które wymagają podania danych osobowych w celu uwierzytelnienia. Pomocne jest zapoznanie się z tymi wytycznymi, jeśli chcesz uczestniczyć w kryptowalutach jako firmie obsługującej gotówkę. AML oznacza przeciwdziałanie praniu pieniędzy, czyli grupę polityk ustalanych przez organy regulacyjne.

 

KYC stwierdza głównie, że każdy pośrednik lub dealer powinien znać i prowadzić rejestr najważniejszych informacji o każdym kliencie, w szczególności tożsamości tego, kto jest upoważniony do działania w imieniu danej osoby. Transakcje z BTM to dobry sposób na zabezpieczenie prywatności klienta. Transakcje dokonywane za pomocą BTM są prywatne, co oznacza, że ​​tylko Ty i odbiorca jesteście świadomi wymiany i nikt inny.

Bezpieczeństwo w bitomacie

Dzięki funkcji anonimowości BTM zapewniają bezpieczeństwo klientom, chroniąc jego tożsamość. Żadne szczegóły dotyczące Twojego portfela nie są udostępniane, a transakcja jest zakończona w ciągu kilku sekund.

 

Zaufanie w bitomacie

Dzięki łatwości i wydajności, jaką daje korzystanie z BTM, w tym gwarancji bezpieczeństwa i prywatności, możesz ufać maszynom w zakresie płynnych i bezproblemowych transakcji. Maszyny BTM są również zazwyczaj ustawiane w firmach godnych zaufania, co sprawia, że ​​odpowiadają przed właścicielem.

 

Podsumowanie - bitomaty są potrzebne

Wraz ze wzrostem przyjęcia kryptowaluty na świecie potrzebne są wygodniejsze systemy transakcji kryptograficznych. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak z łatwością korzystać z Bitcoin ATM.

Anonimowy zakup Bitcoin jest bezsprzecznie zaletą bitomatów. Upewnij się, że dobrze sprawdziłeś Bitcoin ATM, którego używasz - pod kątem opłat, które mogą wynosić około 7-10% dla większości maszyn. Podczas promocji, firmy takie jak Shitcoins.club decydują się jednak na prowizję 0% lub +1% względem giełd.

W przypadku, gdy kupujesz dużą ilość bitcoinów, niektóre BTM będą wymagały dostarczenia dokumentów do skanowania. Niektórzy mogą poprosić o Twój numer telefonu do celów KYC. Na przykład, w Polsce taki limit wynosi 1000 EUR. Aktywuje się też, gdy użytkownik próbuje zakrywać twarz.

Chociaż liczba Bitcoin ATM-ów na świecie jest niewielka, wierzymy, że wkrótce będzie więcej BTM-ów zbudowanych w wielu częściach świata, podobnie jak tradycyjne bankomaty. Aby dowiedzieć się więcej o Bitcoin i o tym, jak przeprowadzać transakcje online, przejrzyj gdzie kupić bitcoin w Warszawie.

A także, jeśli chcesz kupić BTC, ale nadal nie jesteś pewien jak to wygląda jeśli chodzi o podatki, zapraszamy do artykułu Transakcje na Bitcoin a podatek. Temat można podsumować jednak w 1 zdaniu: Podatek płacimy tylko przy wypłacie do waluty jak PLN, jest to podatek dochodowy.

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Entuzjasta krypto. Wierzy, że blockchain dziś jest jak Internet w latach '80.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa