❮   blog
Strona główna

wszystkie bitomaty w wielkiej brytanii zostały już zamknięte

Financial Conduct Authority (FCA) ostrzegł operatorów bitomatów w Wielkiej Brytanii, aby zamknęli swoje urządzenia, ponieważ w przeciwnym razie staną w obliczu działań egzekucyjnych. W swoim oświadczeniu, organ nadzoru finansowego powiedział, że nie udzielił żadnej z zarejestrowanych w nim firm kryptograficznych zezwolenia na świadczenie usług bankomatów. Oznacza to, że wszystkie bankomaty kryptograficzne w Wielkiej Brytanii s nielegalne.

„Bankomaty kryptograficzne oferujące usługi wymiany kryptowalut w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane u nas, zgodne z brytyjskimi przepisami dotyczącymi prania pieniędzy”

– napisał regulator w rozmowie dla The Telegraph.

W Wielkiej Brytanii istnieje około 81 działających krypto bankomatów. To dane na podstawie strony śledzącej Coin ATM Radar. Zlokalizowane są głównie w supermarketach i sklepach ogólnospożywczych.

Wielka Brytania nie pozwala już na bitomaty.
Bitomaty w Wielkiej Brytanii nie są już dostępne w sklepach i na stacjach benzynowych.

Bitomaty umożliwiają użytkownikom wpłacanie gotówki w zamian za kryptowalutę, którą mogą przelać do swoich cyfrowych portfeli. Regulator wcześniej zgłaszał obawy, że maszyny mogą być wykorzystywane do prania pieniędzy, ponieważ wymagają minimalnej "kontroli zachowań finansowych w przeszłości", zwłaszcza w przypadku małych depozytów.

Gidiplus, operator bankomatów Bitcoin, próbował nie zgodzić się z odmową FCA przyznania mu licencji. Organ regulacyjny argumentował, że przestępcy mogą wykorzystać słabe kontrole tożsamości swoich maszyn w przypadku osób wpłacających mniej niż 250 funtów. 

Twierdzi, że osoby zajmujące się praniem brudnych pieniędzy i nielegalne firmy mogą potencjalnie wykorzystywać urządzenia do przeprowadzania małych transakcji, aby uniknąć zauważenia przez władze. Wyższy trybunał Wielkiej Brytanii wydał wyrok przeciwko firmie Gidiplus, która od tego czasu sprzedała swoje bankomaty nabywcy z Europy Wschodniej.

Regulator zakończył swoje ogłoszenie ostrzeżeniem, że kryptowaluta jest obarczona wysokim ryzykiem i że ludzie mogą stracić pieniądze, jeśli coś pójdzie nie tak:

„Regularnie ostrzegamy konsumentów, że kryptowaluty są nieuregulowane i są obarczone wysokim ryzykiem. To oznacza, że nie będziesz miał żadnej ochrony, jeśli coś pójdzie nie tak. Powinieneś być przygotowany na utratę wszystkich swoich pieniędzy, jeśli zdecydujesz się w nie zainwestować”.

Mówi się, że cała ta sytuacja jest następstwem skonfiskowania trzech NFT zeszłym miesiącu 

W wyniku śledztwa zatrzymano trzy osoby pod zarzutem oszustwa. Podejrzani wykorzystywali wirtualne sieci prywatne (VPN), skradzione tożsamości, fałszywe adresy i niezarejestrowane telefony, aby ukryć nielegalne działania.

Było to pierwsze w kraju przejęcie cyfrowej kolekcji opartej na blockchain.

W UK, urządzenia typu Bitcoin ATM zostały zakazane.
Korzystanie z bitomatów w UK nie jest już możliwe.

Nick Sharp, zastępca dyrektora ds. przestępczości gospodarczej w Her Majesty's Revenue and Customs, powiedział BBC , że władze

„nieustannie przystosowują się do nowej technologii, aby mieć pewność, że nadążają za tym, jak przestępcy i uchylający się od oszustw próbują ukryć swoje aktywa”.

Korzystanie z bankomatów Bitcoin jest również przedmiotem coraz większej kontroli w innych częściach świata. Nowe wytyczne licencyjne wydane przez Urząd Monetarny Singapuru (MAS) zmusiły tamtejszych operatorów bankomatów do zamknięcia w styczniu.

Jaka jest przyszłość bitomatów? Porozmawiaj o tym z innymi inwestorami na Telegram.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa