❮   blog
Strona główna

Wzrasta liczba miliarderów, którzy cały swój majątek zbudowali na kryptowalutach. kim są ci inwestorzy?

Zainteresowanie rynkiem kryptowalut wciąż rośnie, co oznacza, że ​​coraz więcej pieniędzy trafia na różne projekty kryptograficzne. Ze względu na potencjał, ludzie inwestują w kryptowaluty, co prowadzi do wzrostu liczby milionerów, którzy właśnie dzięki tej formie inwestowania znacznie się wzbogacili.

Popularność rynku kryptowalut nadal wzrasta

Wiele osób zaczęło inwestować w kryptowaluty z powodu wspaniałej historii sukcesu i niesamowitego wzrostu bitcoina (BTC). 

Od inwestorów, którzy kupili kryptowaluty za dziesiątki i setki dolarów i trzymali je na swoich portfelach przez lata, po entuzjastów, którzy rozpoczęli inwestycje w celu sprawdzenia czym jest zdecentralizowany system płatności.

Można zostać krypto-wielorybem, dobrze handlując, budując biznes lub dobrze inwestując dzięki czemu możliwa jest znaczna aktywność na rynku kryptowalut. Rynek ten rośnie i każdego dnia inwestorzy mają wiele okazji do zwiększenia swoich aktywów i zostania milionerami!

Trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to bardzo niestabilny rynek, co niesie ze sobą nieuniknione ryzyko ale i ogromne możliwości. Należy znać zasady gry i poruszania się na tym rynku. Z dnia na dzień powstaje wiele nowych firm kryptograficznych dzięki czemu zakup i sprzedaż kryptowalut stają się coraz łatwiejsze.

Jednym z takich przedsiębiorstw jest polski producent bankomatów kryptowalut shitcoins.club. Za ich pomocą dokonasz transakcje, szybko i bezpiecznie w każdym większym Polskim mieście.

Kto dorobił się fortuny dzięki inwestycji w kryptowaluty?

W sumie jest 19 krypto miliarderów, ale tylko przyszłość pokaże, czy Satoshi Nakamoto i Vitalik Buterin również są częścią do tej grupy. Aby określić, kim jest kryptomiliarder, warto najpierw zdefiniować ten termin. K

ryptomiliarder mógł zarobić, bezpośrednio inwestując w kryptowaluty lub w firmy powiązane z kryptowalutami. Rynek kryptograficzny jest stosunkowo młody, więc istnieje również szansa, że ​​kryptomiliarderzy stali się tak bogaci dzięki połączeniu obu tych możliwości.

Spośród tych 19 kryptomiliarderów prawie wszyscy zdobyli swoje bogactwo dzięki inwestycjom w najpopularniejszą walutę wirtualną, czyli BTC lub własnym firmom związanym z blockchainem. Na przykład, wśród 19 miliarderów można znaleźć Alexa Atallaha i Devina Finzera z OpenSea, Chrisa Larsena i Jeda McCaleba z Ripple oraz Briana Armstronga z Coinbase.

Spośród 19 najbogatszych inwestorów, aż 16 posiada paszporty amerykańskie. Ponieważ tożsamość twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, jest nieznana, nikt nie może ustalić, czy na świecie istnieje kolejny siedemnasty amerykański kryptomiliarder.

Najbogatszym kryptomiliarderem jest Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, znany również jako CZ. Mówi się, że jest właścicielem ponad 70% akcji Binance, a akcje te mają całkiem sporo wartości.


Kto jest najmłodszym krypto-milionerem?

Dwie osoby stale walczą o to, kto jest najmłodszym kryptomiliarderem na świecie. Vitalik Buterin zamiennie z Samem Bankmanem-Friedem walczą o ten tytuł. Obydwaj mężczyźni dzielą ponad dwa lata pod względem wieku, przy czym Bankman-Fried jest starszym z nich. Jednak wiek nie jest najważniejszym czynnikiem, ale popularność i wartość ETH w wirtualnym portfelu.

Gdy cena ETH rośnie, rośnie wraz z nią wartość aktywów Vitalika. Dzieje się tak, ponieważ Vitalik Buterin posiada ponad 290 000 ETH (ponad 50% jego aktywów). Jednak gdy cena spada, Vitalik nie jest już miliarderem. Dzięki korzystnej cenie ETH Vitalik jest posiadaczem tytułu, ale poza tym tytuł najmłodszego miliardera należy do Sama Bankman-Fried.

Właściciel FTX Exchange ma majątek przekraczający 22 miliardy dolarów. Szybkość, z jaką Sam powiększa swoje pieniądze, nie tylko przyniosła mu tytuł najmłodszego miliardera, ale także najszybciej zarabiającego miliarderem. Tytuł ten należał wcześniej do Marka Zuckerberga, właściciela Meta. Oczywiście sam Sam Bankman-Fried posiada również inne aktywa, dzięki którym wzbogaca się jeszcze szybciej.

Kto zgromadził najwięcej btc w historii?

Satoshi Nakamoto ma ponad 1 milion BTC, co czyni go największym posiadaczem kryptowaluty bitcoin. Za nim podążają założyciele Grayscale i Binance, którzy razem mają mniej więcej taką samą ilość BTC jak Satoshi Nakamoto. Patrząc na największych posiadaczy tej kryptowaluty, wyróżnia się kilka zasadniczych kwestii.

Oczywiście Satoshi Nakamoto, z łącznie 1 100 000 BTC, ma większe udziały niż posiadacze drugiego i trzeciego miejsca w rankingu, a mianowicie Grayscale i Binance. Firmy te mają odpowiednio ponad 600 000 BTC i 400 000 BTC. Musimy przyznać, że te liczby są tak imponujące, że trudno nam je sobie wyobrazić.

Bogacze na 4 miejscu

Na czwartym miejscu uplasowały się giełdy kryptowalut Bitfinex i OKX, z których obie posiadają ponad 200 000 BTC. Następnie w rankingu są jeszcze dwie strony, które posiadają ponad 100 000 BTC. Poniżej tego magicznego limitu znajduje się wiele anonimowych portfeli, a także znane postacie, takie jak bracia Winklevoss.

Wszystkie te ogromne kwoty nie są przechowywane w jednym portfelu, ale używanych jest wiele portfeli. Jest to nie tylko wygodne dla ich posiadaczy, ale również bezpieczne. W razie jakiejkolwiek próby włamania się na portfel kryptowalut, utracona zostanie jedynie część aktywów a nie ich całość.

Na przykład Satoshi Nakamoto używa około 22 000 portfeli do przechowywania swoich BTC, podczas gdy Bitfinex i Binance używają kilku portfeli. W sumie istnieje tylko pięć portfeli, w których przechowywanych jest ponad 100 000 BTC, co daje łącznie ponad 4% całkowitej ilości bitcoinów w tych portfelach.

Niebezpieczeństwo związane z posiadaniem dużego kryptomajątku przez jedną osobę

Należy zauważyć, że ogromna ilość BTC pozwala wielorybom (potoczna nazwa posiadaczy największych majątków kryptowalutowych) na tworzenie „efektu ściany”.

„Efekt ściany” kupna lub sprzedaży to znaczące zlecenie kupna lub sprzedaży, które powoduje gwałtowną zmianę ceny. W przypadku ściany sprzedaży istnieje duża szansa, że ​​cena mocno spadnie, podczas gdy w przypadku ściany kupna może być odwrotnie. Niestety doprowadza to do zagrań, które są przez innych inwestorów rozpatrywane w kategoriach manipulowania rynkiem. 

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Interesuje się bezpieczeństwem w sieci. Wierzy, że płatności Bitcoin i to droga do wolności, o ile będziemy uważać na oszustów w pierwszych fazach jej rozwoju.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa