❮   bitomaty - blog
Strona główna

bitomaty w polsce - opłaty i prowizje

W tym artykule dowiesz się jaka jest cena wymiany gotówki na Bitcoin w bitomacie w Polsce, a zwłaszcza w Warszawie. Przejrzysz w jakiej walucie jest wypłata, jakie są średnie prowizje, oraz który bitcoinomat ma najniższe opłaty.

W jakiej walucie wypłata w bitomatach w Polsce?

Wypłata w bitomatach w Polsce jest w walucie PLN. Kupując kryptowaluty, do bitomatu można włożyć EUR, GBP, PLN, USD. Sprzedając, otrzymujesz polski złoty. W bitomatach w innych krajach, wypłata jest w walucie danego kraju - zwykle EUR. Na przykład, w Hiszpanii możesz kupić za CHF, EUR, GBP, HUF, RON, USD, a sprzedać możesz za euro.

Oczywiście, wszystko zależy też od operatora. Na przykład, w Polsce Shitcoins Club oferuje EUR, PLN, USD i GBP, kiedy inni operatorzy USD, PLN i EUR. We Włoszech, ten operator oferuje zakup za CAD, CHF, EUR, HUF, RON, USD, a sprzedaż za EUR. Inni operatorzy oferują inne zestawy walut do wypłaty w bitomatach.

Przykładem urządzenia, które oferuje wypłatę w PLN jest chociażby bitomat w Europlex na Mokotowie w Warszawie.

bitomat i bankomaty, gotówka w walucie pln w kopercie
Wypłata w bitomatach w Polsce jest w polskich złotych - PLN, a w Europie - zwykle w EUR.


Ile kosztuje wysłanie Bitcoina?

Według badań coinatmradar z 16 sierpnia 2021, średnia opłata za zakup bitcoinów z automatów na świecie wynosi 8,4%, a za sprzedaż bitcoinów za gotówkę 5,4%. Według bitinfocharts, średnia dzienna opłata transakcyjna w sieci Bitcoin w tym roku wyniosła od 1,78 USD do 62 USD. W przypadku Ethereum średnia opłata wyniosła od 1,59 USD do 70 USD.

W Polsce, operator Shitcoins.club oferuje regularne promocje na prowizje, podczas których wysłanie Bitcoina jest darmowe, lub otrzymujesz dodatkową wartość za darmo. Poza promocjami, operatorzy tacy jak Shitcoins Club lub Flying Atom oferują od 3-7% prowizji w Bitcoin ATMs.

Jak widzisz, cena wymiany gotówki na Bitcoin w bitomacie jest dość zmienna, ale promocje "bez prowizji" w ShitcoinsClub oraz możliwość wymiany bezpośrednio na gotówkę, często bez weryfikacji tożsamości (do limitu) wynagradza powyższe trudności.

Teraz, gdy już wiesz ile kosztuje wysłanie Bitcoina, zobacz gdzie możesz kupić kryptowaluty w Warszawie.


Który bankomat Bitcoin w Polsce ma najniższe opłaty?

W Polsce, bitomat z najniższymi opłatami to Shitcoins Club ze względu na promocje 0% lub +3% względem giełd, czyli dodatkowa gotówka lub BTC. Jednak takie opłaty nie utrzymują się zawsze.

bitcoiny rozrzucone na banknotach


Bitomaty w Ameryce mają wyższe prowizje. Zarówno CoinFlip, jak i Coinsource mogą pochwalić się najniższymi opłatami transakcyjnymi na rynku Stanów Zjednoczonych. Bankomaty CoinFlip, których jest ponad 1000 w 45 stanach, zawierają opłatę transakcyjną o 6,99% powyżej ceny za zakupy i 3,99% poniżej ceny za sprzedaż – są to jedne z najniższych opłat w BTM w USA.


Bitomaty w Polsce - kursy wymiany

Chociaż niektóre bankomaty Bitcoin to po prostu tradycyjne bankomaty ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, nie wymagają konta bankowego ani karty debetowej. Średnio opłaty transakcyjne wynoszą 10-20%, ale mogą wzrosnąć do 25%, ale również i 6,5% lub 0% (podczas promocji, które mają miejsce na mediach społecznościowych).

Bitomaty - jaka jest kwota pieniedzy w automacie?

Kwota pieniędzy w automacie zależy od urządzenia. Sprawdzisz ile pieniędzy jest w bitomacie w tabeli w Mapie Bitomatów.

Spośród wielu rodzajów bankomatów Bitcoin, najpopularniejsze pozwalają tylko kupować Bitcoin, chociaż niektóre pozwalają również na sprzedaż. Bankomaty Bitcoin mają zwykle limit wypłat od 1000 do 10 000 USD. Te w Polsce mają limit bez weryfikacji do 1000 EUR. Jeśli ciekawi Cię na czym polega ten "limit" po przekroczeniu którego należy potwierdzić swoją tożsamość, poczytaj o tym w artykule Regulacje Bitomatów Bitcoin i KYC w 2022.


Czy bankomaty Bitcoin dają Ci gotówkę?

Bankomaty Bitcoin to maszyny, które wydają Bitcoin w zamian za gotówkę. Podczas gdy każdy bankomat Bitcoin jest w stanie przyjmować gotówkę i kupować kryptowalutę, tylko niektóre są w stanie sprzedawać kryptowalutę, umożliwiając wypłatę gotówki. 

Wszystkie bitomaty na tej stronie umożliwiają zarówno sprzedaż i kupno. 


Ile jest bitomatów?

Bitomaty na świecie - ile ich jest?

Na początku 2021 r. na całym świecie zainstalowano około 14 000 bankomatów Bitcoin. Liczba ta wzrosła do 34 000 pod koniec 2021 r., co stanowi wzrost o około 20 000 bitomatów w ciągu 12 miesięcy.

Stany Zjednoczone mają największą liczbę bankomatów Bitcoin na świecie, z 30 123 dostępnymi w kraju.

Bitomaty w Polsce - ile ich jest?

W Polsce na dzień 12 marca 2022 jest 174 bitomatów. W Warszawie jest ich 50, we Wrocławiu 15, w Gdańsku 13, w Katowicach 12, w Krakowie 27, w Łodzi 8, a w Szczecinie 6. Inne miasta posiadają od 1-3 bitomatów. Shitcoins.club posiada 24 bitomaty w Polsce i 150 w Europie, a FlyingAtom 52 w Polsce.


Ile czasu jest na wypłatę w bitomacie?

Po użyciu przycisku “Sprzedaj krytpowalutę, a pieniądze wypłać w bankomacie” na stronie Shitcoins.club, nie musisz się spieszyć, ponieważ nie ma limitu czasu na wypłatę w bitomacie. Możesz przyjść do bitomatu nawet za miesiąc!

Jeśli zaczniesz wpisywać klucz prywatny stojąc przy urządzeniu, ale nie dokończysz, lub zeskanujesz kod QR, ale nie zatwierdzisz go przyciskiem, ponieważ zajmiesz się np. niespodziewaną rozmową przez telefon, wtedy po chwili ekran zgaśnie aby uchronić Cię przed kradzieżą Twoich środków. Innymi słowy, to działa tak, jak w bankomacie tradycyjnym. Dlatego można powiedzieć, że na wypłatę w bitomacie masz ok. 30 sekund od ostatniego kliknięcia na ekran dotykowy. Nie martw się jednak - nie stracisz środków w ten sposób.

prowizja dla górników ustawiana na ekranie bitomatu
Nisko ustawiona opłata dla górnków może znacząca opóźnić Twoją transakcję. W przypadku wyjątkowo niskich opłat, będziesz musiał czekać ponad 24 godziny, a nawet być zmuszonym użyć narzędzi przyspieszających transakcję.


Po potwierdzeniu transakcji w sieci blockchain możesz odebrać gotówkę. Zwykle dzieje się to w czasie od 20 minut do godziny, a czas oczekiwania zależy od ruchu w sieci blockchain oraz wysokości opłaty ustawionej dla górników. Wszyscy operatorzy Bitcoin pobierają opłatę za korzystanie z bankomatu Bitcoin do kupowania lub sprzedawania Bitcoin.

Co ciekawe, na długość transakcji przekłada się również ilość potwierdzeń koniecznych w sieci. Bitomaty w Polsce, które oferują 6 potwierdzeń są najbezpieczniejsze mimo, że przelew może trwać do godziny.

Bitomaty - godziny otwarcia w mieście Warszawa

Informacje o godzinach otwarcia w Warszawie znajdziesz w poświęconym temu artykule na Godziny otwarcia bitomatów w Warszawie. Znajdująca się tam mapa bitomatów umożliwia porównanie godzin otwarcia jednym rzutem oka, ponieważ zamiast adresów, legenda mapki pokazuje godziny otwarcia. To pozwala na sprawne porównanie i szybkie zorientowanie się w sytuacji bez konieczności przeklikiwania wielu kart i stron.

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Entuzjasta krypto. Wierzy, że blockchain dziś jest jak Internet w latach '80.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa