❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

Kto korzysta z bitomatów w warszawie

Dziś dowiesz się dlaczego liczba użytkowników bitomatów wciąż rośnie. Kto jest tym użytkownikiem i dlaczego. Czy zapowiada się na to, aby Bitcoin zaczął być akceptowany w tradycyjnych bankomatach?

Kto używa bitomatów w Warszawie?

Bitomatów Bitcoin zazwyczaj używają osoby, które nie posiadają innych rodzajów bankowości, które nie mogą kupić kryptowalut w inny sposób. Rzadziej są to osoby, którym tradycyjna bankowość nie odpwiada. Dobrym przykładem do przytoczenia jest ciekawa historia o całej klasie szkolnej, która postanowiła użyć bitomatu, aby móc wpłacić depozyt na podróż do Meksyku.

Demografia okolicy nie odgrywa dużej roli. Ważną rzeczą jest dostępność. Oznacza to, że sklep ma długie godziny pracy, jest czysty i użytkownicy czują się w nim bezpiecznie. Jeśli zapewnisz to minimum, punkty z bitomatami będą rozkwitać.

W końcu, podzielił się kilkoma liczbami, w których stwierdził, że obecnie 14% Kanadyjczyków posiada lub posiadało krypto, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu z 2018 r., kiedy ten wskaźnik wynosił 5%. Podkreślił również, że około połowa bankomatów Bitcoin na świecie jest wdrażana w 2021 roku, co jest świetnym wskaźnikiem.

Jeśli chodzi o globalną adopcję, oprogramowanie związane z Bitcoinem jest obecnie budowane przez nerdów dla nerdów i nadszedł czas, aby poprawić ogólne wrażenia użytkownika.

Innymi słowy, musimy sprawić, by oprogramowanie było co najmniej tak dobre, jak tradycyjna bankowość internetowa, ponieważ ta jest całkiem niezła, i jest to coś, do czego ludzie są już przyzwyczajeni.

Bitcoin w tradycyjnych bankomatach? Jak to możliwe?

Tak, jest to szalone aby myśleć, że firma Bitcoin mogłaby zostać wpuszczona na globalną konferencję poświęconą bitomatom. Jednak istnieje grupa operatorów Bitcoin ATM oferujących oprogramowanie, które może uruchamiać funkcje Bitcoin ATM w tradycyjnych bankomatach. 

To brzmi jak kolejny duży krok w kierunku globalnej adopcji. Wkrótce każdy bankomat na świecie będzie w stanie sprzedać Bitcoin. Niewiarygodne?

Może nie aż tak, jeśli weźmiemy pod uwagę, że chodzi o niezależne bitomaty, niekoniecznie wszystkie bankomaty należące do banków związanych z rządami krajów. Dzieje się tak, ponieważ banki mają tendencję do odgradzania się wszystkiego co niezależne, i przejmowania całkowitej kontroli. Kryptowaluty nie zawsze więc lubią się z bankami.

Opłaty w bitomatach

Największa krytyka dotycząca bitomatów Bitcoin jest zdecydowanie związana z opłatami. Mówi się, że są droższe niż giełdy. Jednak ilość klientów w bitomatach wciąż rośnie.

Transakcje w bitomatach to usługi z założenia bardzo wygodne, które oferują szybką gotówkę do ręki. Ze względu na wygodę, czas i prywatność, użytkownicy są w stanie zapłacić minimalnie większe prowizje. A podczas promocji, np. w bitomatach Shitcoins.club w Warszawie, prowizji nie ma wcale. Więcej o prowizjach dowiesz się w na stronie konkretnego bitomatu, na przykład bitomatu na mokotowie w warszawie.

Giełdy mają długi czas zatwierdzania, co jest nie do przyjęcia dla niektórych osób. A sprzedaż na taką formę gotówki, za którą można natychmiast coś kupić, wcale nie jest tak proste.

W dłuższej perspektywie czasu, prawdopodobnie zaobserwujemy zmniejszenie opłat ze względu na wspomniane powyżej oprogramowanie, które będzie oferować handel Bitcoinami w tradycyjnych bankomatach. W tej chwili, biznes Bitcoin ATM jest bardzo kapitałochłonny, ponieważ operator potrzebuje dedykowanego sprzętu, oprogramowania, i informatyków. A jeśli masz możliwość sprzedawania Bitcoin w istniejących tradycyjnych bankomatach, będzie to kosztować znacznie mniej, co prawdopodobnie spowoduje zwiększenie opłat.

Dane demograficzne

Przede wszystkim, dużo osób w wieku od 50 do 75 lat korzysta z bitomatów. To zdecydowanie dlatego, że bitomaty oferują praktyczne podejście, które jest wygodniejsze dla osób starszych. Ich obsługa przypomina w końcu dobrze nam znane bankomaty tradycyjne.

Inna sprawa, że ​​wielu z tych ludzi pochodzi z terenów wiejskich. Są to często rolnicy, którzy prawdopodobnie nie mają zaufania do rządu i wolą chować pieniądze pod przysłowiowym materacem. Mówi się, że dodrukowywanie pieniędzy wymyka się spod kontroli i że inflacja nie wynosi tak naprawdę dwóch lub trzech procent, a wiele więcej. Tymczasem, łatwe w obsłudze bitomaty kuszą możliwością uniknięcia spadku wartości oszczędności w skutek inflacji.

Kiedyś, 98% klientów w bitomatach to byli “nerdy” - mężczyźni w młodym wieku, podczas gdy teraz dochodzimy do punktu, w którym nie ma już ustalonej grupy demograficznej. Już niemal każdy jest ich użytkownikiem.

Jeśli sam chciałbyś spróbować, polecamy tekst pt. Gdzie kupić Bitcoin w Warszawie w bitomacie.

Podsumowując, bitomaty i BTC rosną w siłę

Z udostępnionych dziś informacji możemy wywnioskować, że globalna adopcja rośnie w siłę. Na całym świecie widzimy coraz więcej maszyn i różnych ludzi, którzy z nich korzystają. Chociaż jest to dobre, kolejnym krokiem powinno być poprawienie doświadczenia użytkownika, aby dostosować się do zróżnicowanej grupy demograficznej. Następnym - obniżenie prowizji poprzez przeniesienie bitcoin z dedykowanych urządzeń krypto do bankomatów niezależnych.About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Entuzjasta krypto. Wierzy, że blockchain dziś jest jak Internet w latach '80.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa