bitomaty w warszawie a inflacja
Kiedy możemy już otwarcie mówić o największej od lat inflacji w Warszawie, na ulicach polskich miast te urządzenia pojawiają się jak grzyby po deszczu. Czym są tajemnicze urządzenia, które mogą pomóc Ci w uchronieniu Twojego majątku?
Jak mieszkańcy Warszawy korzystają z tego urządzenia, aby uchronić się przed inflacją?
Czym jest bitomat?
Porozstawiane po Warszawie bitomaty to urządzenia, które możemy spotkać nie tylko w osobnych lokalach, lecz również w galeriach handlowych. Swoją popularność zawdzięczają niezwykle intuicyjnemu działaniu, prywatności i bezpieczeństwu, jakie oferują inwestorom.
Zalety korzystania z bitomatu w Warszawie
Jedną z najlepszych zalet bitomatów jest to, że umożliwiają one łatwy i szybki zakup kryptowalut, zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych użytkowników.
Innymi zaletami bitomatów jest:
- Dostępność
Są one również dostępne przez całą dobę, co może być wygodne dla osób, które nie mogą załatwić swoich spraw w tradycyjnych godzinach pracy. Oprócz tego, bitomaty są często umieszczane w strategicznych miejscach, takich jak lotniska, dworce kolejowe czy centra handlowe, co ułatwia dostęp do nich.
- Bezpieczeństwo
Bitomaty są jednym z bezpieczniejszych sposobów na zakup lub sprzedaż kryptowalut, ponieważ transakcje są dokonywane za pomocą bezpiecznego połączenia sieciowego.
- Szybkość
Bitomaty pozwalają na szybki zakup lub sprzedaż kryptowalut. Prawie 90% transakcji w bitomacie nie zajmuje nawet kilku minut.
Jak działa bitomat w Warszawie?
Bitomaty w swoim działaniu niewiele się różnią od tradycyjnych bankomatów. Schemat ich działania jest równie prosty. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótką instrukcję obsługi jak dokonać kupna i sprzedaży kryptowalut w bitomacie. Znajdziesz ją tutaj.
Wpływ kryptowalut na środowisko
Kryptowaluty i inflacja miały być ze sobą w bliskim związku — kiedy inflacja rosła, kryptowaluty miały rosnąć. Rezultatem tego powiązania miała być ochrona kapitału przed rosnącą inflacją. Tak przewidywali specjaliści z branży oraz ekonomiści. A jak aktualnie wygląda sytuacja?
Ponieważ inflacja rośnie w najszybszym tempie od dziesięcioleci, a wartość kryptowalut spadła związek ten został zakwestionowany. Niektórzy analitycy branży zastanawiają się nad rolą, jaką kryptowaluta odgrywa w świecie, w którym utrzymuje się wysoka inflacja i czy istnieje jeden złoty sposób na inwestycje bez ryzyka straty.
Bitcoin jako zastępca euro?
Wielu fanów kryptowalut w Warszawie często myśli o bitcoinie jako o cyfrowym substytucie euro amerykańskiego i pod pewnymi względami tak właśnie jest. Nie każda kawiarnia akceptuje Bitcoin lub Ethereum, ale kryptowaluty zyskują na popularności jako metoda płatności.
Kilku znanych sprzedawców detalicznych w Warszawie już akceptuje kryptowaluty i całkiem możliwe, że liczba firm akceptujących waluty cyfrowe będzie tylko rosła. Użytkownicy jadą kupić Jeśli inflacja z czasem zmniejsza wartość euro, ludzie często szukają aktywów, które mogą konsekwentnie przerastać wzrost inflacji.
Ogromne zainteresowanie kryptowalutami w roku takim jak 2021 sprawiły, że niektórzy ludzie uznali, że zasoby cyfrowe mogą służyć temu celowi. Wielu inwestorów już to robi ze złotem, towarami i innymi klasami aktywów inwestycyjnych. Zamiast inwestować w tradycyjne i alternatywne inwestycje w celu budowania i przechowywania bogactwa, inwestor może kupić kryptowalutę w bitomacie w Warszawie nadziei, że wzrośnie jej wartość – czyniąc ją mniej podatną na wahania kursu euro.
Musimy jednak pamiętać, że waluty wirtualne to nie są prawdziwe pieniądze (nie działają w obrębie tradycyjnego systemu bankowego) i to niewątpliwie jest ich największą zaletą.
Czy inwestycja w bitomacie w warszawie jest podobna do inwestownia w kruszce?
Aktywa takie jak bitcoin, które mają z góry określoną ilość i charakter, są uważane za towary w tym sam sposób, co złoto i srebro. Chociaż zasoby cyfrowe zamiast fizycznych, działają na tych samych zasadach. Istnieje pewna ilość bitcoinów, która jest określana przez algorytm aktywów, podobnie jak ilość złota, która może istnieć, jest określana przez to, co jest w ziemi.
Bitcoiny nie mają bazowego przedsięwzięcia, które zmieniłoby charakter aktywów. Podobnie jak złoto, srebro, żelazo i drewno, bitcoin jest po prostu tym, czym jest, a inwestorzy mogą go kupować, posiadać i sprzedawać w bitomatach na gotówkę w miarę rozwoju rynku.
Aktywa takie jak stablecoin, które można wygenerować, gdy projekt bazowy uzna za stosowne, są uważane za papiery wartościowe, takie jak akcje lub obligacje. Chociaż nie są to tradycyjne aktywa, tokeny działają na tych samych podstawowych zasadach. Przedsiębiorstwo bazowe tworzy grupę tokenów i sprzedaje je na otwartym rynku. Mogą tworzyć nowe tokeny lub eliminować istniejące do woli, a charakter tego tokena jest określony przez charakter projektu bazowego.
Token użytkowy zyska lub straci na wartości w oparciu o decyzje biznesowe podjęte przez projekt, który go wyemitował, w sposób niemal identyczny jak udział w akcjach. Niezależnie od tego, czy dana kryptowaluta jest towarem czy papierem wartościowym, nie jest walutą. Oznacza to, że nie będzie się zachowywał jak waluta. Zamiast tego, w okresie inflacyjnym, inwestorzy powinni oczekiwać, że kryptowaluta będzie przestrzegać zasad klasy inwestycyjnej wysokiego ryzyka.
Stabilność finansowa w czasach kryzysu gospodarczego
W czasie recesji inwestorzy poszukują stabilności. Metale szlachetne, z powyższego przykładu, generalnie dobrze sobie radzą w tym środowisku, zarówno ze względu na emocje i historię związaną ze złotem i srebrem, jak i ze względu na nieodłączną wartość samych materiałów. Złoto jest po prostu postrzegane jako stabilny zasób, dlatego ludzie poszukujący stabilności inwestują w nie, co z kolei wzmacnia postrzeganie stabilności.
Kryptowaluty nigdy nie stały się na tyle popularne aby na stałe zastąpić tradycyjne waluty. Inwestycje te mogą bardzo dobrze radzić sobie w środowisku, w którym inwestorzy mają nadmiar pieniędzy i czują się pewnie podejmując ryzyko. Nie gwarantuje to świetnego zarobku, ale umożliwia przechowanie dotychczas zgromadzonego majątku w aktywach odpornych na inflację, dając inwestorom poczucie bezpieczeństwa i uniezależniając ich od tradycyjnego systemu bankowego.
Kryptowaluta jako klasa aktywów nie ma jeszcze historii handlowej w okresach inflacji, więc nie ma opartego na danych sposobu przewidywania, jak inflacja wpłynie na ceny. Inwestorzy mogą jednak dokonywać pewnych prognoz na podstawie zachowania innych, podobnie usytuowanych klas aktywów. Ostatecznie, chociaż krypto może nadal stanowić ryzyko w każdych warunkach rynkowych, jest jedną z najpewniejszych metod inwestowania w czasach inflacji i rosnących cen w obrębach wielu światowych gospodarek.
Czy inflacja jest dobra, czy zła dla gospodarki?
Dla słynnego ekonomisty Johna Maynarda Keynesa inflacja w niektórych sytuacjach nie jest czymś strasznym, a nawet może pobudzić gospodarkę i stworzyć nowe miejsca pracy podczas przestojów gospodarczych. Ogólnie rzecz biorąc, niska stopa inflacji stymuluje wydatki, inwestycje i pożyczki — wszystko to, co jest niezbędne dla zdrowego wzrostu gospodarczego. Z drugiej strony, gdy inflacja wymyka się spod kontroli, prowadzi do hiperinflacji, powodując gwałtowny wzrost cen towarów i usług, stagnację płac, spadek siły nabywczej waluty i wzrost kosztów życia.
Wyższa inflacja obniża wartość zaoszczędzonych pieniędzy, a niższa inflacja spowalnia gospodarkę jako całość. Na przykład obywatele hiper-inflacyjnych gospodarek, takich jak Argentyna, Wenezuela i Zimbabwe, muszą priorytetowo traktować wydatki, w przeciwnym razie poziom cen gwałtownie wzrośnie i spowoduje spadek wartości pieniędzy na ich kontach oszczędnościowych.
Inflacja to złożona koncepcja ekonomiczna, która może być dobra lub zła, ale jest katastrofalna, gdy staje się zbyt wysoka i wymyka się spod kontroli. Przewiduje się, że w najbliższej przyszłości inflacja jeszcze wzrośnie (w Warszawie nawet do poziomu 25%), ponieważ rosną wydatki i ceny energii. W rezultacie osoby fizyczne i firmy inwestują złoto, nieruchomości i inne aktywa, aby chronić się przed przyszłą inflacją. W ciągu ostatniej dekady bitcoin i kryptowaluty pokazały, że podobnie jak te aktywa, również odgrywają rolę pewnej inwestycji w okresach inflacji. Dlatego właśnie i bitomaty w Warszawie rosną w popularność.