❮   blog
Strona główna

1 bitomat bitcoin w japonii niedługo uzupełni... 130 nowych bitomatów

Bankomaty Bitcoin “wracają do gry” w Japonii po raz pierwszy od kryptowalutowej zimy w 2018 r., umożliwiając mieszkańcom Osaki i Tokio handel kryptowalutami z urządzeń innych niż smartfony lub komputery osobiste.

Miniaturka bitomatu w EuroplexMiniaturka bitomatu na PuławskiejMiniaturka wejścia i drzwi od bitomatuAutomat umożliwiajacy kupić bitcoin na ul. Niepodległości w stolicy PolskiMiniaturka bitomatu obok Sephora
Bitomaty to jedno z miejsc, gdzie możesz kupić i sprzedać BTC.

Gaia Co., Ltd, lokalna giełda kryptowalut w Japonii, ujawniła w środę, że wkrótce zadebiutuje w bankomatach kryptograficznych lub „Bitcoin ATMs”. Ma plany wprowadzenia 130 takich maszyn obsługujących Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH) w ciągu najbliższych trzech lat.

Czym są bitomaty Bitcoin nadchodzące do Japonii?

Bankomat Bitcoin to terminal podłączony do Internetu, który umożliwia konsumentom wymianę waluty fiducjarnej na Bitcoiny. BTMs pozwalają użytkownikom sprzedawać Bitcoin za pieniądze fiducjarne.

bitomat bitcoin Shitcoins.club Japonia
Ilość bitomatów wzrośnie teraz z 1 do 130

Prezes Gai o bitomatach

Prezes Gai Motohiro Ogura oznajmił, że ​​po raz pierwszy lokalna giełda instaluje bankomaty z kryptowalutami w kraju.

„Dobrze jest wiedzieć, że kryptowaluty można natychmiast zamienić na gotówkę. Wirtualne pieniądze zwykle cieszą się największym zainteresowaniem jako wehikuł inwestycyjny, ale mają również potencjał do wykorzystania jako waluta rozliczeniowa. Chcę rozwijać ten temat” – stwierdził.

bitomat bitcoin japonia
Obecenie, 26.08.22, w Japonii jest 1 bitoamt (Osaka). Niedługo będzie ich 130!

Chcesz dowiedzieć się gdzie są bitomaty w Warszawie? Sprawdź artykuł i przejrzyj ich lokacje oraz godziny otwarcia.

Bankomaty Bitcoin znów ożywają w Kraju Wschodzącego Słońca

Systemy te różnią się od tradycyjnych bankomatów, które umożliwiają klientom banków fizyczne pobieranie gotówki ze swoich kont. Tego typu bankomaty są zamiast tego transakcjami opartymi na blockchain, które przenoszą kryptowalutę do cyfrowego portfela użytkownika, zwykle za pomocą kodu QR.

Katastrofalne włamanie na Coincheck na początku 2018 r. zadało ciężki cios japońskiemu sektorowi kryptowalut, sprawiając, że krypto bankomaty w kluczowych lokalizacjach handlowych były prawie bezużyteczne.

Na początku 2018 r. hakerzy wykradli tokeny NEM o wartości około 500 milionów dolarów, co skłoniło prawodawców do zamknięcia wszystkich bankomatów kryptowalutowych w całym kraju. Dlaczego? Zasoby były przechowywane w ramach hot storage, zamiat offline, czyli w ramach cold storage.

W ostatnich latach, liczba bankomatów bitcoin na całym świecie znacznie wzrosła. Stany Zjednoczone są obecnie niekwestionowanym liderem z blisko 34 000 maszyn.

Na szczęście, w Warszawie i w innych miastach Polski też jest ich wiele. Jeśli chcesz zobaczyć gdzie są te bankomaty kryptowalut, oraz ich godziny otwarcia i zdjęcia, zajrzyj na Bitomat Warszawa Mapa.

bitcoin atm shitcoins.club japan
Bitomaty wreszcie wracają do Japonii

Bankomaty Kryptowalut rozwijają się w szybkim tempie 

CoinATMRadar, platforma dedykowana do pomiaru liczby bankomatów kryptowalutowych na świecie, ujawniła w grudniu 2017 r., że liczba bankomatów bitcoinowych na całym świecie wzrosła o ponad 100 procent w ciągu ostatniego roku.

Ponowne wprowadzenie bitomatów w Japonii byłoby przełomowe w krypto-gospodarce tego kraju, ponieważ żadna japońska firma zatwierdzona przez regulatora nigdy nie obsługiwała tych maszyn do dystrybucji kryptowalut.

Bankomaty Bitcoin pozwolą klientom wypłacić do 747 USD lub 100 000 jenów japońskich (JPY) na transakcję i 2243 USD lub 300 000 jenów dziennie. 

W ramach działań związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML) wypłaty są ograniczone. Bitcoin sprzedaje się obecnie po 23 202 USD, co oznacza spadek o 2,5% w ciągu ostatniego tygodnia - według statystyk Coingecko.

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać Bitcoin bez prowizji w Polsce, zwłaszcza w Warszawie, zajrzyj do artykułu jak działa bitomat bitcoin

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów. Entuzjasta krypto. Wierzy, że blockchain dziś jest jak Internet w latach '80.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa