❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

Jak działają bitomaty w Warszawie?

Bitomaty to wyjątkowy rodzaj bankomatów. Gwarantują wygodę, anonimowość i bezpieczeństwo użytkownikom kryptowalut. Jak działają bitomaty w Warszawie? Przeczytaj!

Miniaturka bitomatu w EuroplexMiniaturka bitomatu na PuławskiejMiniaturka wejścia i drzwi od bitomatuMiniaturka automatu do zakupu bitcoin z otwartymi drzwiamiMiniaturka bitomatu na Puławskiej
Te zdjęcia bitomatu w Markach pokazują przykładowe urządzenie 🚀

Czym są bitomaty?

Nazwa bitomat pojawiła się dzięki połączeniu słów "bitcoin" i "bankomat". Maszyny te wyglądają podobnie do zwykłych bankomatów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak ich przeznaczenie jest zupełnie inne.

Bitomaty określa się jako bankomaty Bitcoin (bitcoin ATM) i bankomaty kryptowalutowe. To rodzaj urządzeń, które umożliwiają klientom kupowanie i sprzedawanie walut cyfrowych. 

Przykład bitomatu

Bitomaty pozwalają więc osobom fizycznym inwestować w waluty cyfrowe i uzyskiwać z tego tytułu korzyści finansowe.

Chociaż nomenklatura nawiązuje do Bitcoina, w rzeczywistości można w nich wymieniać również inne kryptowaluty, na przykład ETH, LTC czy USDT.

Idea wprowadzenia bitomatów jest jasna i czytelna. Koncepcja polega na zapewnieniu klientom bezpiecznego i wygodnego sposobu wymiany krypto na waluty fiat i odwrotnie. To propozycja skierowana do każdego, kto stracił zaufanie do powszechnych systemów finansowych lub chce spróbować wolności, jaką dają kryptowaluty.

Jak działają bitomaty?

Bitomaty to samoobsługowe urządzenia wyposażone w intuicyjny interfejs. W celu przeprowadzenia transakcji wystarczy stosować się do instrukcji wyświetlanych na ekranie.

  • Zakup kryptowalut. Po włożeniu gotówki i wybraniu odpowiedniej opcji wystarczy zeskanować adres swojego portfela (kod QR). Po wybraniu fee transakcji i zaakceptowaniu jej tokeny trafią na wskazany portfel.
  • Sprzedaż kryptowalut. Po wybraniu na ekranie odpowiedniej opcji wpłać na podany portfel odpowiednią kwotę w krypto. Następnie w bitomacie wpisz lub zeskanuj otrzymany kod i wypłać walutę fiat.

Chcesz dowiedzieć się jak wypłącić Bitcoin z takiego bitomatu? Sprawdź ten poradnik jak to zrobić krok po kroku: jak wypłacić BTC, czyli jak zacząć.

Czy bitomaty są bezpieczne?

Bitomaty działają z wykorzystaniem bezpiecznego rejestru zdecentralizowanych danych, nazywanego siecią blockchain (z ang. łańcuch bloków).

Dzięki zasadom kryptografii sieć blockchain rejestruje i przechowuje każdą transakcję dokonaną za pośrednictwem bitomatów. Użytkownicy mogą być więc pewni, że system jest odpowiednio chroniony i integralny.

Za każdym razem, gdy użytkownik dokonuje zakupu lub sprzedaży krypto za pomocą bitomatów, transakcja jest weryfikowana i dodawana do łańcucha bloków. Taki zapis nie może być już zmieniony ani usunięty. Dane w łańcuchu bloków są przechowywane przez różne komputery na całym świecie, co w praktyce wyklucza możliwość nieautoryzowanej manipulacji.

Co więcej, bitomaty firmowane przez Shitcoins.club wykorzystują liczne technologie szyfrowania, aby chronić dane osobowe użytkowników, w tym adresy ich portfeli lub dane z dokumentów tożsamości (weryfikowane w przypadku dużych transakcji).

Dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom bitomaty stały się popularnym sposobem na konwersję krypto do walut fiat.

Czy korzystanie z bitomatu się opłaca?

Bitomaty pobierają niewielką prowizję od każdej transakcji. Poza tym wymieniając krypto na walutę fiat, musisz liczyć się z spreadem, czyli różnicą między ceną kupna a ceną sprzedaży. Tym bardziej że zmienność kursowa w tej branży jest bardzo duża.

Jednak korzyści jest znacznie więcej. Zobacz, jakie są zalety regularnego używania bitomatów:

  • Szybkość dokonywania transakcji.
  • Pełne bezpieczeństwo dzięki wykorzystaniu sieci blockchain i nowoczesnych metod szyfrowania.
  • Minimalna weryfikacja użytkowników. Zwykle nie trzeba podawać żadnych danych osobowych, aby dokończyć transakcję. Wyjątkiem mogą być wypłaty powyżej kwoty granicznej; wtedy bitomat poprosi o zeskanowanie dowodu tożsamości.

Odkryj wszystkie lokalizacje bitomatów Shitcoins.club

Bitomaty, których operatorem jest Shitcoins.club, można znaleźć w wielu miejscach na całym świecie. Te samoobsługowe urządzenia spotkasz w wielkich centrach handlowych, w pobliżu obiektów użyteczności publicznej, a także na dworcach i lotniskach.

Dzięki naszej stronie z łatwością znajdziesz bitomaty w stolicy! Dla wielu entuzjastów kryptowalut te urządzenia okazały się idealnym rozwiązaniem. Wypróbuj je i wymieniaj waluty bez przechodzenia przez skomplikowane procesy rejestracji, a w wielu sytuacjach również anonimowo.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka, bitomat w Marki m1

bitomat w markach m1

bankomat kryptowalut w M1, Józefa Piłsudskiego 1, 05-270 Marki

Miniaturka, bitomat w Warszawie w Podziemiu Warszawskiej Giełdy Elektronicznej

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Bitomat na 1 piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa