❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o bitomatach

Od kilku lat coraz częściej można znaleźć jena ulicach polskich miast. Przeważnie znajdziemy je w galeriach handlowych. Jedni przechodzą obok nich obojętnie, inni podchodzą i zastanawiają się co to za urządzenie, ktoś inny robi sobie przy nich zdjęcia, natomiast są też tacy, którzy wpłacają i wypłacają z nich gotówkę. W tym krótkim artykule dowiesz się najważniejszych informacji o bitomacie. 

Miniaturka bitomatu w Markach w WawieMiniaturka, bitomat w Marki m1Miniaturka bitomatu obok SephoraMiniaturka automatu do bitcoin w Warszawie z lewej stronyWejście do galerii M1, które prowadzi do bitomatu
Te miniaturki zdjęć przykładowego bitomatu w Markach pomogą Ci go zlokalizować. Ostatni to wejście do galerii M1.

Czym jest bitomat? 

Bitomat to urządzenie służące do wymiany kryptowalut. Co ciekawe jego obsługa może przypominać działanie tradycyjnego bankomatu. Z bitomatu najczęściej możemy korzystać w dwie strony, to znaczy kiedy chcemy kupić lub sprzedać bitcoin.  

Bitomaty idealne dla początkujących inwestorów?

Kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z kryptowalutami w naszej głowie pojawia się mnóstwo pytań. Jednym z nich jest niewątpliwie jak najlepiej zainwestować swoje aktywa? 

Wybór bitomatu jest zalecany dla początkujących inwestorów, ponieważ są one niezwykle intuicyjne w obsłudze. Nawet jeżeli miałbyś problem z obsługą urządzenia, operator przygotował film instruktażowy, gdzie dokładnie dowiesz się jak korzystać z bitomatu?

Czym jest prowizja w bitomacie?

Zaczynając przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty, szukamy różnych informacji na ten temat. Niejednokrotnie możemy spotkać z opinią, że bankomaty kryptowalut oferują wysoką prowizję. Postanowiliśmy udać się do najbliższego bitomatu i to sprawdzić.

Jak się okazuję bitomaty w Polsce oferują liczne promocje, które mogą sięgać nawet od 0% do 2% względem giełd. Dzięki tak korzystnej prowizji można naprawdę świetnie zainwestować w krypto. Co ciekawe według najnowszych badań przeprowadzonych dla Coinatmradar, średnia prowizja w bitomatach na całym świecie wynosi od 8% do 15%

Gdzie w Polsce znajdę bitomat? 

Bitomaty znajdziemy nie tylko w centrach handlowych. Spora część bankomatów kryptowalut jest umieszczona w specjalnych lokalach, najczęściej dostępnych całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Postanowiliśmy skompletować listę najchętniej uczęszczanych lokali z bitomatmi w Polsce. Oto ona:

  1. Bitomat w Warszawie na ulicy Marszałkowskiej w przejściu podziemnym pod ul. na wysokości, Złota Lok. nr 9. Lokal czynny 24/7.
  2. Bitomat Warszawa na Al. Niepodległości 208/1. Lokal z bitomatem czynny 24/7.
  3. Bitomat we Włocławku na ulicy 3 Maja 13. Bitomat czynny całodobowo przez siedem dni w tygodniu. 
  4. Bitomat w Gdańsku na Al. Grunwaldzkiej 82 w centrum handlowym Manhattan. Urządzenie czynne od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 21:00. W niedzielę, również niehandlowe czynne od 10:00 do 20:00. 
  5. Bitomat Wrocław na ulicy Kuźniczej 31. bankomat kryptowalut czynny 24/7. 
  6. Bitomat w Katowicach na ulicy Fryderyka Chopina 5. Czynny 24/7. 
  7. Bitomat w Krakowie na ulicy ul. Grzegórzeckiej 7. Dostępny 24/7. 
  8. Bitomat w Łodzi na ulicy Brzezińskiej 27/29 w centrum handlowym M1. Bitomat czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 do 21:00. W niedziele handlowe czynny od 9:00 do 20:00. 
  9. Bitomat w Toruniu na ulicy Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 6. Dostępny 24/7. 
  10. Bitomat Białystok na ulicy Białówny 10. Lokal z bitomatem czynny 21/7.

Czy w moim mieście jest bitomat? 

Bitomaty znajdziemy prawie w każdym mieście w Polsce. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć czy bankomat kryptowalut znajduję się w Twojej lokalizacji, wejdź na stronę Shitcoins.club. Co ciekawe, lokale z bitomatami znajdziemy nie tylko w dużych miastach, ale również w miastach takich jak Zgorzelec, Słubice, Rybnik, Włocławek czy Gorzów Wielkopolski. W całej Polsce znajdziemy, aż 50 bitomatów.  

Jakie krypto obsługuje bitomat?

Bitomaty oferują szeroki wybór kryptowalut do zakupu i wymiany, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin czy Tether.  Jeśli interesuje Cię ETH w bitomatach, zajrzyj do naszego kompendium wiedzy Historia Ethereum, gdzie zaznajomisz się z tematem tej -prawdodpobnie najciekawszej - kryptowaluty.

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów z Warszawy. Wierzy, że blockchain znajdzie zastosowanie również w medycynie.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka bitomatu w galerii Grochów

bitomat w europlex

automat do bitcoin w europlexie na puławskiej 17, 02-515 w warszawie

Automat umożliwiajacy kupić bitcoin na ul. Niepodległości w stolicy Polski

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Miniaturka automato do btc na piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa