❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

8 powodów, dla których bankomat bitcoin jest nadal najlepszym sposobem na zdobycie bitcoinów

Na koniec omówienia, przytaczamy interesujący post z Reddit na temat "czy bitomaty są ostatnim pastionem prywatności w świecie kryptowalut?".

Te miniaturki zdjęć pokazują przykładową lokalizację bitomatu.

1. Bitomat jest podobny do bankomatów, i dlatego intuicyjny

Ludzie szukają sposobu na zakup bitcoinów po raz pierwszy, prawdopodobnie pozostaną przy tym, co są im znane. Chociaż bankomaty Bitcoin w niczym nie przypominają zwykłych bankomatów, podstawowy interfejs jest nieco podobny. 

Użytkownik podchodzi do maszyny i wchodzi w intuicyjną interakcję z ekranem, aby wpłacić lub wypłacić jakieś pieniądze. Ludzie nie chcą dać się złapać w jakieś problematyczne sytuacje, w których muszą wypełniać obszerne formularze lub spotykać się z nieznanymi ludźmi w podejrzanych miejscach lub podłączać konto bankowe do wymiany online na stronach, które mogą zniknąć w każdej chwili.

Bitomat Bitcoin może wyglądać jak zwykły bankomat

Ludzie chcą włożyć 20 dolarów do maszyny, która jest podobna do maszyn, które już znają, i zdobyć trochę „krypto monety”. Bankomaty Bitcoin są świetnym wyborem dla kupujących Bitcoin, od kompletnych newbie, aż do doświadczonych weteranów crypto, po prostu ze względu na ich bardzo znajomy interfejs.

Jeśli szukasz takich w pobliżu, sprawdź Bitomaty Bitcoin w Warszawie. Ta lista pokazuje też ich godziny otwarcia.

 

2. Bitomat jest użyteczny

Możliwość zamiany gotówki w Bitcoin za pomocą zaledwie kilku dotknięć ekranu tabletu to niesamowita rzecz. Ludzie lubią tego rodzaju prostotę, ponieważ zdobycie monet nie wymaga tu wiele wysiłku.

Korzystałem z kilku różnych sposobów, i są one bez wątpienia najłatwiejszym sposobem, z jakiego kiedykolwiek korzystałem, aby zdobyć Bitcoin.

Im bardziej społeczność Bitcoin na całym świecie zmniejsza “tarcia” związane z pozyskiwaniem monet, tym szybciej zobaczymy akceptację głównego nurtu. Zrób, co możesz, aby bitcoin był bardziej użyteczny.

 

3. Bitomat jest szybki

kupowanie na giełdach internetowych, takich jak Coinbase, może zająć nawet tydzień, chociaż takie jak Circle twierdzą, że oferują natychmiastowe zakupy. Pojawiło się kilka historii, które przedstawiają temat w inny sposób.

Jeśli chcesz uniknąć kont bankowych, długiego oczekiwania i podejrzanych roszczeń wygłaszanych przez giełdy, bankomat Bitcoin jest doskonałym miejscem do odwiedzenia. Niemal bezproblemowe kupowanie przez bankomat jest jedną z jego największych zalet.

 

4. Uchwytność bitomatów

Aby kupić Bitcoin w bankomacie, będziesz potrzebować pewnego rodzaju namacalnego portfela, w którym będziesz je przechowywać. Niektóre bankomaty Bitcoin oferują nawet możliwość wydrukowania papierowego portfela i wysłanie monet do innego portfela.

(To pozwoliłoby ci kupić Bitcoin, nawet jeśli zostawiłeś telefon w domu, a może nawet podarowałeś Bitcoina w prezencie)

Bezpieczne przechowywanie własnych monet we własnym portfelu, które tylko Ty kontrolujesz, przekłada się na lepsze samopoczucie. A ze względu na swoją szybkość, oferują bardzo namacalny spokój, wiedząc, że nie czekasz na swoje monety przez 3-5 dni roboczych.

Niektórzy operatorzy oferują promocje na prowizję 0%. Jedna z dziś ma miejsce dziś, 01.09.22.

 

Jednym z bitomatów oferujących regularne promocje jest Bitomat Shitcoins Warszawa na ul. Płocka 39.

5. Bitomat a integralność

Jeśli masz stałą pracę i konto bankowe z dużą ilością pieniędzy, możesz po prostu założyć konto w Coinbase lub Circle i przelać pieniądze bezpośrednio ze swojego konta bankowego, aby kupić Bitcoin, ale co, jeśli jesteś z zakątku świata, który jest niedofinansowany, a nawet całkowicie pozbawiony bankowości? 

Jak zdobyć Bitcoin, jeśli nie masz konta bankowego? Cóż, automat do krypto może być po prostu jedną z najlepszych realnych opcji, ponieważ nie potrzebujesz dużo więcej niż trochę gotówki, a czasem numer telefonu komórkowego. Są to rzeczy, do których osoby niedofinansowane i nieposiadające rachunku bankowego mają dość łatwy dostęp na całym świecie.

 

6. Płynność

Możliwość podejść do maszyny z gotówką w ręku i odejść kilka sekund lub minut później z bitcoinami jest czymś, co przemawia do dość dużej liczby osób ze względu na natychmiastową płynność. Oczekiwanie dni na otrzymanie monet z giełdy oznacza, że ​​Twoje płynne aktywa są przez kilka dni „przetwarzane”. Utrzymuj płynność swoich aktywów, zatrzymując się w lokalnym bankomacie Bitcoin. Przykładowe bankomaty krytpowalut w Warszawie znajdziesz na stronie Bitomat Mapa - Warszawa.

 

7. Vibe

Prawdopodobnie najmniej ważnym powodem, ale wartym wspomnienia, jest uczucie towarzyszące korzystaniu z takiego. Nie bez powodu, podobne urządzenia pojawiły się w grze Cyberpunk 2077. Wprowadzają w futurystyczny, cybephunkowy nastrój.

8. Bitomaty zapewniają prywatność

Kupując Bitcoin na giełdach takich jak Circle i Coinbase, nie tylko informujesz giełdę, że kupujesz Bitcoin, ale także informujesz swój bank, że wydajesz pieniądze na Bitcoin.

Jeśli próbujesz uniknąć kontroli banku przy zakupie Bitcoin, wycieczka do lokalnego bankomatu Bitcoin może okazać się bardzo przydatna. Będziesz potrzebować gotówki, aby kupić bitcoiny w lokalnym bankomacie, a nic nie jest bardziej prywatne niż gotówka.

Prywatność to jeden z powodów dla których użytkownicy wybierają bitomaty

Na koniec, przytoczmy temat z Reddit, który wyjaśnia wiele:

Czy bitomat Bitcoin to naprawdę jedyny sposób na prywatne i bezpieczne kupowanie bitcoinów?

Ten post został usunięty z r/Bitcoin i nie byłem pewien, gdzie jeszcze go opublikować, więc pomyślałem, że tutaj będzie najlepsze miejsce.

Dużo myślałem o prywatności w Bitcoin i szukałem sposobów na zakup bez KYC.

Ciągle myślę, że bankomat Bitcoin to jedyny sposób. Oczywiście możesz robić transakcje gotówkowe peer2peer, ale wydaje się, że otwiera cię to na ryzyko fizycznego ataku lub szantażu.

Inne metody P2P do kupowania online zwykle wiążą się z przelewem bankowym, który pozostawi ślad. Twój bank może zapytać, do czego służył przelew. Możesz wysyłać pieniądze na konto bankowe, które zostanie oznaczone przez system AML.

Wiem, że wiele osób używa coinjoin, ale to nie zaciemnia w 100% szlaku i nie wiesz, z kim mieszasz swoje monety. Jeśli zmieszasz się ze ze skażonymi monetami, twoje monety są teraz skażone, tzn. mogą zostać kiedyś uznane za brudne pieniądze. Widziałem tweety od ludzi, którzy z tego powodu zamknęli swoje konta CEX.

Jeśli nabyta przez ciebie kryptowaluta jest związana z czyimś imieniem, (może od zakupu ich na giełdzie KYC), czy Chainalysis wykryje, że był to transfer od jednej osoby do drugiej? A może pomyślą, że Twój portfel jest w rzeczywistości ich portfelem?

Możliwości jest tu tyle, że aż trudno sobie wyobrazić, jak to zrobić, nie zostawiając gdzieś śladu. Zaczynam myśleć o Monero, ale nawet jeśli kupisz je na CEX, oni wiedzą, że tam kupiłeś.

Ciekawie Cię gdzie jest najbliższy bitcoinomat Warszawa? Kliknij i przejrzyj listę.

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów z Warszawy. Wierzy, że blockchain znajdzie zastosowanie również w medycynie.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka bitomatu w galerii Grochów

bitomat w europlex

automat do bitcoin w europlexie na puławskiej 17, 02-515 w warszawie

Automat umożliwiajacy kupić bitcoin na ul. Niepodległości w stolicy Polski

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Miniaturka automato do btc na piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa