❮   wszystkie bitomaty
Strona główna

bitomat bitcoin - uważaj na scammerów

Istnieją przynajmniej 3 nowe oszustwa, które polegają na korzystaniu z bankomatów Bitcoin. Obu łatwo uniknąć.

Te miniaturki zdjęć pokazują przykładową lokalizację bitomatu.

Uważaj na oszustwa wykorzystujące bitomaty Bitcoin

Istnieją przynajmniej 3 nowe oszustwa, wykorzystują bitomaty.  Zacznijmy od oczywistego - operator bitomatów nigdy nie dzwoni pierwszy, i zawsze jest dostepny jedynie przez kanały dostępne na stronie internetowej Kontakt - bitomaty! Nigdy nie ufaj komuś kto przedstawia się jako "support" i dzwoni do Ciebie. Ponieważ skąd miałby twój numer? To ty kontaktujesz się z działem wsparcia, nie odwrotnie. Pamiętaj -zawsze weryfikuj numer ze stroną. Na dzień dzisiejszy, jest to:

Email: pomoc@shitcoins.club
Telegram: @shitcoins_pl

Telefon: +48 728 008 004
Konsultanci dostępni:
Poniedziałek - niedziela: 8:00 - 22:00

Uważaj na scammerów - nie daj się

Oszustwo bitomatowe na OLX

Oszuści często reklamują towary na sprzedaż w serwisach takich jak OLX, eBay, Allegro, a w innych krajach na Craigslist, czy Gumtree. Te przedmioty są zwykle wyceniane korzystniej, co zachęca potencjalnych nabywców do kontaktu.

 

Oszuści informują ofiary, że jeśli chcą kupić po tych cenach, muszą dokonywać zakupów za pośrednictwem kryptowalut – zwykle deponując środki w bankomacie Bitcoin i wysyłając krypto na adres portfela oszustów. Po zakończeniu transakcji, oczywiście oszuści rozpływają się w powietrzu.

Nie kupuj produktów przez bitomat. Używaj bitomatu tylko do inwestycji

 

Jest to popularne wśród oszustów ze względu na nieodwracalny i w dużej mierze nieuregulowany charakter blockchain. Po sfinalizowaniu transakcji prawie niemożliwe jest jej cofnięcie.

bitomaty - Oszustwo na pracę

Inny rodzaj oszustwa związanego z bitcoinami w bankomacie jest bardziej zawiły i złowieszczy.

 

Oszuści często atakują osoby poszukujące pracy i oferują im pracę próbną. Proces polega na tym, że oszuści wysyłają pieniądze na konto bankowe danej osoby, a następnie każą jej je wypłacić i przekonwertować na bitcoiny w bankomacie bitcoin, a następnie przelać kryptowalutę na adres oszustów.

 

Jednak, kilka dni później pieniądze wysłane na konto ofiary zostają wycofane, ponieważ pochodziły ze skradzionego konta. To pozostawia konto ofiary z ujemnym saldem. Oto jedna historia z Reddit użytkownika, który został w ten sposób okradziony. Niech będzie przestrogą dla wszystkich.

Jeśli zaintrygowała Cię historia tego użytkownika na reddicie, sprawdź też artykuł dostałem mail od hakera bitcoin - co robić.

Post z reddit na temat urządzenia bitomat

"Wplątałem się w scam związany z ofertą pracą - potrzebuję pomocy"
"Przepraszam, jeśli ten rodzaj postu jest niedozwolony, ale inny użytkownik zasugerował, że powinienem spróbować zobaczę, czy mogę uzyskać tu pomoc.
Opublikowałem całość już na subreddits r/Jobs and r/Scams
Przez ostatni miesiąc desperacko szukałem pracy i skontaktował się ze mną ktoś, o kim myślałem, że jest przedstawicielem dość dużego biura podróży. Wywiad wypadł świetnie, rozmawiałem z nią przez telefon i rozmawiałem też z asystentką. Przyjąłem pracę, zeskanowałem swoje prawo jazdy i umowę i odesłałem jej.
Mojego pierwszego dnia poproszono mnie o wpłatę EMT (przelew pieniężny na e-mail) w wysokości 3000 USD na moje konto osobiste. To zdecydowanie powinno być czerwoną flagą na mojej twarzy, ale zadzwoniłem do mojego banku i zapewnili mnie, że po zaakceptowaniu EMT nie można go cofnąć. 
Więc myślę, że czułem się bardziej komfortowo. Następnie oszust powiedział mi, żebym wypłacił 2900 USD w gotówce i wpłacił pieniądze do bankomatu Bitcoin. Kolejna czerwona flaga. Ale byłem zdesperowany w kwestii pracy, więc złożyłem depozyt.
Zadzwoniłem już do kilku biur (legalnej firmy) i pierwsze 7-8 osób, z którymi rozmawiałem, powiedziało mi, że biura są franczyzowe i wszystkie mają inne procedury. Wielu pracowników pracuje w domu. Więc pomyślałem, że może to normalne.. ale wciąż miałem tę dziurę w klatce piersiowej. 
Zadzwoniłem więc do jeszcze jednego biura i nie wiem, czy to szczęście, czy co, ale przedstawiciel, z którym rozmawiałem, otrzymał kilka tygodni wcześniej notatkę ostrzegającą, że istnieje oszust, który używa nazwy ich firmy. Przedstawiciel był nawet w stanie podać mi nazwę, której używał oszust. To było dokładnie to imię, z którym się komunikowałem.
Gdy się dowiedziałem, natychmiast skontaktowałem się z moim bankiem, aby poinformować go, co się stało. Zacząłem też raport policyjny. Niewiele pomogli, ale zrobili notatki i zebrali wszystkie dokumenty, które miałem. Obecnie czekam, aż ktoś zgłosi fałszywy przelew, ale w międzyczasie chciałbym zrobić, co w mojej mocy.
Bardzo pomocny użytkownik w moim drugim poście pomógł mi już w zbieraniu informacji i zasugerował, abym zamieścił tutaj post na wypadek, gdybym mógł uzyskać dalszą pomoc.
Nie jestem pewien, czego potrzebuję, ani o co proszę, ale mam kod QR, który dostarczył mi oszust. Udało mi się też znaleźć „adres”. Powinienem był zdobyć go wcześniej, ale nie znam zbytnio Bitcoina.
Inny użytkownik również mógł uzyskać informacje o domenie i skontaktowałem się z firmą hostingową, aby sprawdzić, czy mogę uzyskać pewne informacje (może to być połączona karta kredytowa lub coś takiego).
Czy jest coś, co mogę zrobić?
tl:dr Oszukano mnie 3000 dolarów. Scammer kazał mi wpłacić pieniądze na bitomat bitcoin. Mam kod QR + adres (chyba to to samo?) Udało mi się też sprawdzić szczegóły transakcji na blockchain.info. Posiadam również historię transakcji."

Bitomat jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie używasz go do wysyłania pieniędzy oszustom

Gdy nie dajesz się złapać na oszustwa, i jeśli chcesz kupić rozsądną ilość bitcoinów w stosunkowo prywatny i wygodny sposób, bez łączenia konta bankowego ani rejestrowania kont na serwisach internetowych, za prowizję nawet 0%, to bankomat Bitcoin może być dla Ciebie dobrym wyborem – oczywiście pod warunkiem, że w Twojej okolicy znajdują się automaty. Zobaczmy więc jak sprawdzić gdzie są pobliskie urządzenia.

Gdzie jest bitomat w Warszawie?

Na przykład, jeden z najpopularniejszych bitomatów w Polsce jest w Warszawie na ulicy Marszałkowskiej. Znajdziesz go w przejściu podziemnych pod ul. Marszałkowską, na wysokości ul. Złotej Lok. nr 9.

zdjęcie bitomat Warszawa w Polsce
Bitomat Warszawa 24/7

Inne bitomaty znajdziesz na mapie - Bitomaty Warszawa.

Gdzie jest bitomat w Poznaniu?

W Poznaniu, bitomat znajdziesz w Centrum Franowo, Szwedzka 6. Kupisz tu Bitcoin w urządzeniu znajdującym się przed sklepem Media Expert w galerii Franowo. Używanie go opłaca się zwłaszcza podczas regularnych promocji umożliwiających transakcje po kursie 0%. Możesz się o nich dowiedzieć na social media operatora.

Mapa Centrum Handlowego Franowo w Poznaniu
Mapa galerii z zaznaczonym punktem Bitomat w mieście Poznań

Jak kupić Bitcoin przez bitomat Bitcoin

Widząc bankomat Bitcoin, pewnie zauważysz, że ma na nim naklejony kod QR, proszący o pobranie określonego portfela kryptowalut, który jest obsługiwany przez Bankomat. Na szczęście, bitomaty w Polsce obługują wszystkie portfele.

Popularną opcją jest portfel kryptograficzny Coinbase, ale możesz wybierać również z długiej listy innych portfeli.

Najpierw musisz pobrać portfel, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i postępować zgodnie z instrukcjami konfiguracji, gdy zostaniesz o to poproszony.

Portfel wygeneruje unikalny adres Bitcoin, na który bankomat wyśle ​​zakupione monety po potwierdzeniu i zakończeniu transakcji.

Bankomaty Bitcoin będą intuicyjnym doświadczeniem dla każdego, kto wcześniej korzystał z bankomatu, więc wszystko, czego potrzebujesz wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Maszyny będą się nieco różnić w zależności od kraju i lokalizacji, a niektóre mogą wymagać wykonania czynności związanych z poznaniem swojego klienta (KYC) przed zezwoleniem na zakup. Minimalne i maksymalne kwoty zakupu może się również różnić. Na przykład, w Polsce KYC wynosi od 1000 EUR do 15 EUR.

Po skonfigurowaniu portfela i zlokalizowaniu adresu portfela dla transakcji przychodzących, będziesz mógł wprowadzić kwotę, którą chcesz kupić, i podać adres swojego portfela kryptograficznego. Zwykle odbywa się to automatycznie, skanując kod QR na ekranie telefonu, zamiast wpisywać go ręcznie (co może prowadzić do błędów i spowodować utratę środków na zawsze). 

Transakcja zwykle trwa około 10 minut, chociaż może również trwać nawet godzinę.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zajrzyj też na Bitcoin Blog

About the Author

Andrzej Kotnicki

Pasjonat Bitcoin, użytkownik bitomatów z Warszawy. Wierzy, że blockchain znajdzie zastosowanie również w medycynie.

Odbieraj info o nowych bitomatach i promocjach

Awesome sauce!

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Inne artykuły

Miniaturka bitomatu w galerii Grochów

bitomat w europlex

automat do bitcoin w europlexie na puławskiej 17, 02-515 w warszawie

Automat umożliwiajacy kupić bitcoin na ul. Niepodległości w stolicy Polski

bitomat w alejach w warszawie

automat do bitcoin w alejach niepodległości 208, 00-608, warszawa

Miniaturka automato do btc na piętrze galerii Grochów

automat do bitcoin w galerii grochów w warszawie

automat do bitcoin w galerii grochów, kobielska 23, 04-359, warszawa